Duża liczba wykroczeń drogowych w weekend w Lublinie. Zatrzymano 11 praw jazdy

Estakada na alei Solidarności w Lublinie
Estakada na alei Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Blisko 360 wykroczeń drogowych, w tym 11 zatrzymanych praw jazdy oraz trzech nietrzeźwych kierowców. Policjanci podsumowali pracowity weekend na ulicach Lublina.

11 kierowców straciło prawo jazdy

Wzmożone kontrole prowadzone były już od piątku. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa.

„Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas prowadzonych działań znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 360 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

„24-letni kierowca samochodu marki Kia pomimo, że stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość wsiadł za kierownicę i po raz kolejny nie zastosował się do przepisów. W terenie zabudowanym pomiar prędkości wykazał 111 km/h” – dodał kom. Gołębiowski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.