Drugie podejście do remontu dachu hali Globus. MOSiR liczy, że tym razem się uda wyłonić wykonawcę

Hala sportowo-widowiskowa Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego
Hala sportowo-widowiskowa Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie rozpisał drugi przetarg na remont budynku hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego. Pierwsza próba wyłonienia wykonawcy zakończyła się unieważnieniem przetargu, ponieważ złożone oferty znacznie przekraczały budżet MOSiRu.

Remont dachu hali Globus

Przedmiot zamówienia obejmuje wzmocnienie konstrukcji dachu hali Globus. Obecna konstrukcja dachu nie spełnia wszystkich obecnie obowiązujących norm. Prace mają polegać na wzmocnieniu krzyżulców i ściągów łuków, płatwi oraz montażu dodatkowych stężeń płatwi kratowych. Zlecona w grudniu 2021 r. ekspertyza wykazała, iż stan ogólny głównej konstrukcji dachu nie budzi zastrzeżeń i oceniono go jako dobry.

Autorzy ekspertyzy mają zastrzeżenia do sposobu podwieszenia urządzeń do płatwi kratowych. Według nich, podwieszenia te wykonane są za pomocą linek stalowych mocowanych głównie do pasów dolnych płatwi, w przypadkowych miejscach. Płatwie były projektowane na przenoszenie obciążeń działających w ich płaszczyźnie.

Przy maksymalnym obciążeniu połaci dachowej, te dodatkowe obciążenia mogą spowodować wyboczenie dolnych pasów płatwi i utratę stateczności – czytamy w opracowaniu.

Pierwsze postępowanie unieważniono

W pierwszym postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty na kwotę 442,8 tys. zł i 1,7 mln zł. MOSiR planował wydać na prace niecałe 245 tys. zł, dlatego podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu i rozpisaniu nowego.

Obecne postępowanie obejmuje ten sam zakres prac co poprzedni, nierozstrzygnięty przetarg. Różnica jest za to w terminie wykonania prac. Jeżeli postępowanie zostanie skutecznie rozstrzygnięte, na co oczywiście liczymy, chcemy udostępnić wykonawcy halę w przerwie między rozgrywkami drużyn występujących w hali Globus, więc prace nie będą kolidowały z treningami i meczami, a wykonawca będzie miał przez cały czas prowadzenia prac halę do dyspozycji – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Miejska spółka na oferty zainteresowanych firm czeka do 20 marca. W przypadku wyłonienia wykonawcy, MOSiR wymaga, by prace były wykonane do 4 sierpnia. Obiekt zostanie udostępniony wykonawcy między 22 maja a 1 czerwca. Zlecone prace nie obejmują naprawy przeciekającego dachu hali.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.