Drugi etap Tour de Pologne: Zamość – Przemyśl. Utrudnienia, trasa, mapa

Przejazd kolarzy podczas pierwszego etapu 78. Tour de Pologne
Przejazd kolarzy podczas pierwszego etapu 78. Tour de Pologne | fot. Szymon Gruchalski

Drugi etap tegorocznej edycji Tour de Pologne liczyć będzie 201 kilometrów. Kolarze pokonają odcinek między Zamościem a Przemyślem. Kierowcy na utrudnienia związane z przejazdem zawodników natrafią od godz. 14 do 19.

Tour de Pologne, etap 2 – Zamość-Przemyśl – 10.08.2020

Trasa drugiego, liczącego 201 kilometrów etapu łączy Zamość i Przemyśl. Trasa prowadzi przez Krasnobród, Wólkę Husińską, Józefów i Kalwarię Pacławską. Start nastąpi z Rynku Wielkiego w Zamościu o godzinie 13:50. Utrudnienia dotyczą w znacznej większości dróg lokalnych. Mogą zaskoczyć poruszających się po nich na co dzień kierowców.

Profil ma pofałdowany charakter oraz bardzo nieprzewidywalną, drugą część. Kolarze w końcówce pokonają trzy wymagające podjazdy, w tym jeden – prowadzący na metę, a łączna suma przewyższeń wyniesie 1800 metrów. Losy etapu rozstrzygną się na ostatnich metrach, a konkretnie – wspinaczce, podczas której nachylenie sięgać będzie nawet 15%.

Trasa

Premie lotne LOTTO:

  • Krasnobród (km 21,2)
  • Józefów (km 37,3)

Premie górskie PZU:

  • Wólka Husińska (kat GP III – km 25,9)
  • Kalwaria Pacławska (GP II – km 171,3)
  • Griszowa (GP III – km 177,3)
Tour de Pologne Zamość – Przemyśl – drugi etap, trasa, mapa
Tour de Pologne Zamość – Przemyśl – drugi etap, trasa, mapa

Utrudnienia w ruchu

Wyścig rozpocznie się 10 sierpnia w Zamościu. O godz. 13.50 Start honorowy – Zamość będzie miał miejsce z Rynku Wielkiego. Uczestnicy skierują się na następującą trasę: ul. Moranda, ul. Kościuszki, ul. Płk. Jana Krysińskiego, ul. Św. Piątka, ul. Młyńska, ul. Krasnobrodzka.

Na miejscowości Kalinowice start ostry: Rachodoszcze, Suchowola, Krasnobród, Wólka Husińska, Stanisławów, Długi Kąt, Józefów (miasto), Osuchy, Łukowa, Babice, Wola Obszańska i jadą w stronę powiatu lubaczowskiego (woj. podkarpackie).

Od godz. 6 całkowicie został wyłączony ruch w obrębie Rynku Wielkiego w Zamościu, ulice: Solna, Rynek Solny, Moranda, Kościuszki. Ruch w tym rejonie zostanie przywrócony w godzinach popołudniowych, około godz. 15. Około godz. 13 nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ulic: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Krasnobrodzka. Po przejeździe peletonu wyścigu około godz. 14 ruch na tych ulicach zostanie przywrócony.

Powiat biłgorajski – od godz. 14:00 do 15:30. Trasa: Stanisławów – Długi Kąt – Józefów (miasto) – Osuchy – Łukowa – Babice – Wola Obszańska.

Orientacyjny czas przejazdu 2. etapu Tour de Pologne: Zamość-Przemyśl

Orientacyjny czas przejazdu drugiego etapu Tour de Pologne Zamość-Przemyśl
Orientacyjny czas przejazdu drugiego etapu Tour de Pologne Zamość-Przemyśl
Orientacyjny czas przejazdu drugiego etapu Tour de Pologne Zamość-Przemyśl
Orientacyjny czas przejazdu drugiego etapu Tour de Pologne Zamość-Przemyśl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.