Drugi etap odkomarzania terenów zielonych w Lublinie

komar
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Urząd Miasta w Lublinie informuje, że w czwartek (22 sierpnia) w godzinach wieczornych zostanie przeprowadzony drugi etap odkomarzania terenów zielonych na terenie miasta.

Drugi etap akcji odkomarzania na terenach zielonych Lublina zaplanowany jest na dzisiejszy wieczór, czwartek (22 sierpnia), rozpocznie się od godz. 19:00 w Ogrodzie Saskim (przy Muszli Koncertowej).

Odkomarzane będą miejskie skwery i parki, podobnie jak w latach ubiegłych, o łącznej powierzchni około 200 ha. Będą to m.in. Ogród Saski, Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do zalewu, wąwóz przy ul.Organowej, Plac Litewski oraz Błonia pod Zamkiem.

Planowane jest jednodniowe działanie, które przeprowadzone zostanie w uzupełnieniu do pierwszego etapu, zrealizowanego w czerwcu. Prace rozpoczną się w godzinach wieczornych (od godz.19:00), a zakończą nad ranem (około godz. 4:00 rano).

Omgławianie będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace zostaną przerwane i kontynuowane dzień później” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Prace prowadzone są preparatem nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze.

Czytaj także: Znaleźli sposób na uciążliwe komary w mieście. I to nie są opryski…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.