Drogowcy w pełnej gotowości. W nocy z wtorku na środę spadnie śnieg

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Meteorolodzy prognozują dzisiejszej nocy wystąpienie opadów śniegu w województwie lubelskim. Drogowcy ogłosili pełną gotowość do wyjazdu na drogi i ulice.

Nadciągają opady śniegu

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z wtorku na środę w województwie lubelskim w zależności od regionu spadnie od 3-5 cm śniegu. SPRAWDŹ szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni >>> Pogoda na tydzień 11-17 stycznia. Nad Polskę nadciągają śnieżyce i mróz. Nawet -16 st. C

Drogowcy w pełnej gotowości

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotował 75 piaskarek, 2 solarki oraz ponad 90 sztuk innych maszyn, które pomogą w utrzymaniu dróg, ścieżek rowerowych i chodników. Do dyspozycji jest także około 16 500 ton soli i 23 000 ton mieszanki piaskowo-solnej.

Natomiast Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie na akcję zima przygotował 2 800 ton soli, 680 ton piasku oraz 97 specjalistycznych pojazdów do odśnieżania dróg. Za tereny miejskie niebędące drogami odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin. W akcję zimowego utrzymania włączone jest także MPK Lublin, które odpowiedzialne jest za odśnieżanie 780 przystanków komunikacji miejskiej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.