Drogowcy w pełnej gotowości. W nocy z wtorku na środę spadnie śnieg

IMG 20180119 003552
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Meteorolodzy prognozują dzisiejszej nocy wystąpienie opadów śniegu w województwie lubelskim. Drogowcy ogłosili pełną gotowość do wyjazdu na drogi i ulice.

Nadciągają opady śniegu

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z wtorku na środę w województwie lubelskim w zależności od regionu spadnie od 3-5 cm śniegu. SPRAWDŹ szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni >>> Pogoda na tydzień 11-17 stycznia. Nad Polskę nadciągają śnieżyce i mróz. Nawet -16 st. C

Drogowcy w pełnej gotowości

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotował 75 piaskarek, 2 solarki oraz ponad 90 sztuk innych maszyn, które pomogą w utrzymaniu dróg, ścieżek rowerowych i chodników. Do dyspozycji jest także około 16 500 ton soli i 23 000 ton mieszanki piaskowo-solnej.

Natomiast Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie na akcję zima przygotował 2 800 ton soli, 680 ton piasku oraz 97 specjalistycznych pojazdów do odśnieżania dróg. Za tereny miejskie niebędące drogami odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin. W akcję zimowego utrzymania włączone jest także MPK Lublin, które odpowiedzialne jest za odśnieżanie 780 przystanków komunikacji miejskiej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.