Drewniany taras na Placu Litewskim czeka konserwacja. Miasto na jego zabezpieczenie wydało dotychczas 83 tys. zł

Drewniany taras na Placu Litewskim
Drewniany taras na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Urząd Miasta Lublin szuka firmy, która wykona konserwację drewnianego tarasu na Placu Litewskim. Od kilku lat w ogłaszanym przetargu wygrywa ta sama firma. Jej dotychczasowe prace kosztowały miasto już ponad 83 tys. zł.

Drewniany taras na Placu Litewskim

Drewniany taras na Placu Litewskim ma powierzchnię 682 m kw. i jest wykonany z drewna cumaru, które wykazuje odporność na próchnienie i gnicie. Aby drewno zachowało swoje właściwości, należy o nie należycie dbać. Dlatego, jak co roku w okresie wiosennym, lubelski ratusz poszukuje firmy, która wykona konserwację tarasu.

Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. przygotowanie nawierzchni do mycia, mechaniczne umycie specjalistycznym preparatem myjącym, oraz zakonserwowanie jej preparatem z olejem lnianym w kolorze teak. W czasie prac teren ma być oznakowany i zabezpieczony, a po ich ukończeniu uporządkowany. Ratusz chce, by prace konserwacyjne były wykonane w terminie 2 – 26 maja.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest złożenie oświadczenia o wykonaniu w sposób należyty w ciągu trzech lat poprzedzających złożenie oferty co najmniej jednej usługi o wartości minimum 5 tys. zł polegającej na renowacji zewnętrznych nawierzchni drewnianych z drewna egzotycznego.

Od pięciu lat to zlecenie trafia do lubelskiej spółki Boden, która za dotychczasowe prace otrzymała dokładnie 83 295,60 zł. W ostatnich dwóch latach ta sama firma wygrała również zlecenia konserwacji drewnianych kładek i zejść do rzeki Bystrzyca w Parku Ludowym, za które otrzymała 53 382 zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzo dziękujemy za darmową reklamę na poczytnym portalu lokalnym. Mam prośbę o podlinkowanie nazwy firmy w artykule – będziemy bardziej widoczni w necie. Dzięki