Dożywocie dla Siergieja V. za zabójstwo bramkarza klubu Garbarnia Kurów

68 112925
Siergiej V. zabił 32-letniego bramkarza Garbarni Kurów | fot. policja

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał 37-letniego Sergieja V. na karę dożywocia za zabójstwo 32-letniego bramkarza Garbarni Kurów Grzegorza K. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zabójstwa doszło w nocy z 16 na 17 września ubiegłego roku pod jednym z bloków przy ul. Wojska Polskiego w Kurowie. Zwłoki Grzegorza K. znalazł nad ranem jeden z przechodniów i zawiadomił policję. Mężczyzna miał na ciele kilkanaście ran kłutych.

Jak ustalili śledczy, zmarły to 32-letni bramkarz miejscowej drużyny piłkarskiej Garbarnia Kurów. W przeddzień zabójstwa klub przegrał w Piaskach z Piastovia Piaski 3-2. Po powrocie część zawodników wybrała się do baru – wśród nich był też Grzegorz K.

W barze znajdował się również 36-letni Siergiej V. Ukrainiec przyjechał do Kurowa kilka dni wcześniej. Pracował na jednym z gospodarstw przy zrywaniu m.in. kalafiorów.

W noc poprzedzającą zabójstwo mężczyźni spędzali czas w tym samym barze. Siergiej V. przyznał, że spodobała mu się barmanka i tego wieczoru prawił jej komplementy. Kobiecie miało się to nie podobać, wtedy też między mężczyznami doszło do kłótni.

Poszedł za ofiarą

Grzegorz K. około godz. 4 opuścił bar i udał się w kierunku miejsca zamieszkania. Według zeznań podejrzanego, poszedł on za swoją ofiarą, a gdy doszli na ulicę Wojska Polskiego zadał Grzegorzowi kilkanaście ciosów nożem, ukradł mu portfel i kartę do bankomatu, na podstawie której wypłacił 500 zł.

Później mężczyzna bojąc się konsekwencji popełnionego przestępstwa udał się do dworzec PKS i wsiadł do pierwszego autokaru jadącego na Ukrainę. Policjanci wzięli pod uwagę taki scenariusz i powiadomili straż graniczną o poszukiwanym sprawcy. Kilka kilometrów przed granicą udało się zatrzymać obywatela Ukrainy.

Ukrainiec w swoim kraju odsiadywał już 15 lat za morderstwo.

Dożywocie

W środę Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Siergieja V. na karę dożywocia. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.