Dożynki wojewódzkie w Radawcu 2017 [PROGRAM]

Ostatnia niedziela wakacji już na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Lubelszczyzny. Mowa tu o Dożynkach wojewódzkich w Radawcu. Przed nami występy, koncerty i wiele atrakcji.

 

Dożynki to wydarzenie, które łączy tradycję z piknikiem rodzinnym. Korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, wystawa sprzętu rolniczego, koncerty gwiazd muzyki. To wszystko sprawia, że co roku Dożynki gromadzą blisko trzydzieści tysięcy osób z Lubelszczyzny.

 

Coroczne święto plonów na lotnisku w Radawcu jest organizowane przez gminy Konopnica i powiatu lubelskiego. Już po raz drugi do organizacji włączył się samorząd województwa lubelskiego, a także Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Oznacza to, że dożynki będą mieć zasięg wojewódzki.

 

Pachnący chleb, regionalne produkty, gry i zabawy dla świętujących – to wszystko przed nami. Na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko. Dla nieco starszych odbędą się wystawy maszyn rolniczych, jak również prezentacja klubu żużlowego SPEED CAR MOTOR LUBLIN. Będzie można podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całego regionu.

 

Repertuar muzyczny tegorocznej imprezy również zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wśród tegorocznych gwiazd, które będą bawić dożynkowa publiczność możemy wymienić zespół Skaner, Bobi, Jorrgus, Spring Rolls oraz gwiazdę wieczoru – Natalię Nykiel.

 

PROGRAM DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE RADAWIEC 2017

9.45 Korowód i powitanie delegacji dożynkowych
10.40 Występ Grupy Artystycznej z Mosznej
11.00 Uroczysta Msza święta dziękczynna za zbiory
12.20 Ceremoniał dożynkowy
12.50 Wręczenie odznaczeń
13.20 Występy zespołów ludowych
14.30 Rozstrzygnięcie konkursów:
• Najpiękniejsza posesja powiatu lubelskiego
• Wieńców dożynkowych
15.45 Koncert zespołu SKANER
17.00 Koncert zespołu BOBI
18.00 Koncert zespołu JORRGUS
19.00 Koncert zespołu SPRING ROLLS
20.30 Koncert gwiazdy wieczoru NATALII NYKIEL

Wydarzenie Dożynki Wojewódzkie w Radawcu są objęte naszym patronatem medialnym.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.