Dożynki gminne w Dominowie 2016

Dożynki w gminie Głusk dopiero od niedawna nabrały wielkiego formatu. Rok temu, w Mętowie, pojawił się zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele. W tym roku wystąpi kolejna gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej.

Niedziela, 4-go września będzie okazją, by jeszcze na chwilę zapomnieć o roku szkolnym i przedłużyć wakacyjny wypoczynek. W tym dniu odbędą się dożynki w gminie Głusk. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:30 i potrwa aż do godziny 23:00. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym występ zespołu Mig.

Gwiazdy rodzą popularność

Tego typu wydarzenia, w tej okolicy, cieszyły się dotychczas małą popularnością Lublinian, a obecni na dożynkach byli jedynie mieszkańcy gminy. Impreza przechodziła bez większego echa do chwili, gdy w ubiegłym roku na scenie zawitał zespół Akcent. Wtedy, wieść o przybyciu tak rozpoznawalnego zespołu obiegła Lublin i okolice momentalnie. W dniu koncertu trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania auta, a taka forma dożynek tak się spodobała, że i w tym roku zaproszono nie lada gwiazdę.

Rodzinny biznes

Zespół Mig, który początkowo miał nosić nawę MIG, to rodzinny interes rodzeństwa Gwiazdowskich. Dorota, Marek, Sławek i Krzysztof założyli grupę w 2000 roku i gdyby nie pomyłka obecnego dyrektora medialnego Radomskiej Grupy Mediowej (wtedy prezentera radiowej audycji disco-polo), nazwa zespołu brzmiałaby jak nazwa brytyjskich służb specjalnych.

Zaczynali skromnie, a ich pierwszym utworem była piosenka „Co Ty mi dasz”, której teledysk ma obecnie niespełna 8 milionów odsłon. Dzięki dobroci Maćka Dobrowolskiego (który był wyżej wymienionym współtwórcą nazwy) zespół osiągnął wielki sukces. Na koncercie spodziewać się można takich hitów jak: Miód Malina, Wymarzona, Słodka Wariatka czy najnowsze dzieło – Ta malutka blondynka.

Nikt nie słucha, każdy zna

Co prawda Mig jest jeszcze mniej rozpoznawalnym zespołem niż grupa Akcent, ale na ich koncertach również pojawia się licznie zgromadzona publiczność. Łatwe do zapamiętania teksty i wpadająca w ucho melodia – to doskonały przepis na hit. Podkreślał to już wielokrotnie, w wywiadach, Król Polskiej Sceny Disco – Zenon Martyniuk.

Nikt nie słucha, każdy zna – takie hasło od lat towarzyszy temu nurtowi muzycznemu. Nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie cokolwiek miało się zmienić. Jednak disco polo będzie istniało, póki ludzie będą się przy tych piosenkach dobrze bawić.

Program dożynek:

11.30 – Korowód Dożynkowy

12.00 – Uroczysta Msza Święta przy Urzędzie Gminy Głusk

13.15 – Powitanie gości przez wójta

13.30 – Przemówienie

14.15 – Część artystyczna, a w niej:

– Koncert orkiestry dętej gminy Głusk

– Występ dzieci z zespołu Domino Jazz

– Występ dzieci z przedszkola ,,Kubuś” w Mętowie

– Występ cheerleaderek z Prawiednik

– Występ dzieci z zespołu szkół w Kalinówce

– Występ zespołu Tańca Dawnego ,,Belriguardo”

16.00 – Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec

– Pokaz tańca flamenco

– Koncert zespołu śpiewaczego gminy Głusk

17.40 – Koncert zespołu Mig

18.40-23 – Zabawa przy muzyce DJ-a

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.