Dotkliwa kara za śmieci wyrzucone z samochodu. Plus Bonus w postaci utraty dowodu rejestracyjnego

Dotkliwy mandat za zaśmiecanie
Dzielnicowy z Kraśnika, który zatrzymał samochód za zaśmiecanie

Zaczęło się od tego, że 36-letnia pasażerka wyrzuciła śmieci przez okno samochodu. Na jej nieszczęście, z tyłu za jej samochodem stał radiowóz. Dzielnicowy, który natychmiast zareagował, zatrzymał pojazd. Jednak niespodzianka nie skończyła się na tym. Okazało się, że 62-letni kierowca, który podróżował z kobietą, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zaśmiecanie ukarane wysokim mandatem

Wczoraj rano, na terenie Gminy Kraśnik, gdzie dyżur pełnił miejscowy dzielnicowy, zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Z samochodu marki VW Golf pasażerka, mieszkanka Gminy Trzydnik Duży wyrzuciła przez otwartą szybę śmieci. Policjant zainteresował się incydentem i postanowił zatrzymać pojazd do kontroli. 36-latka nie kryła winy i przyjęła mandat w wysokości 500 złotych za zaśmiecanie. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej.

Śmieci wypadające z przepełnionych koszy na deptaku
Śmieci wypadające z przepełnionych koszy na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Kierowca z zakazem, a auto bez badań technicznych

W trakcie rutynowych czynności okazało się, że 62-letni kierowca tego Volkswagena ma nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na ich szczęście w samochodzie, był też inny kierowca z czynnym prawem jazdy, któremu przekazano obowiązek kierowania autem.

Samochód nie miał ważnych badań technicznych, dlatego dzielnicowy zatrzymał w nim dowód rejestracyjny. Teraz 62-latek będzie musiał odpowiadać za złamanie zakazu sądowego.

mandat karny kierowca właściciel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.