Dostaliście zaproszenie na Facebooku od Krzysztofa Żuka? Ktoś podszywa się pod prezydenta Lublina!

krzysztof żuk prezydent lublina
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

Mieszkańcy Lublina powiadomili nas, że w ostatnim czasie otrzymali zaproszenie na Facebooku od Krzysztofa Żuka. Profil jest łudząco podobny do konta prezydenta Lublina.

Na Facebooku pojawił się fałszywy profil prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Po zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych otrzymujemy wiadomość od profilu Krzysztofa Żuka, który zachęca do przelewania pieniędzy na pomoc dla lubelskich szpitali z podanym numerem konta. Prezydent oświadcza, że to oszustwo.

„Na Facebooku pojawił się fałszywy profil podszywający się pod moją osobę, do złudzenia podobny do mojej oficjalnej strony. Z tej strony rozsyłane też były nieprawdziwe informacje o zbiórce pieniędzy na pomoc dla lubelskich szpitali z podanym numerem konta. To próba wyłudzenia pieniędzy! Proszę nie dać się nabrać!” – apeluje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

„Apel o wpłacanie pieniędzy, jaki pojawił się dziś (8 sierpnia) na rzekomym profilu prezydenta Krzysztofa Żuka na Facebooku to oszustwo i próba wyłudzenia, a sam profil jest fałszywy. O sprawie będą zawiadomione policja i prokuratura, natomiast do administracji portalu społecznościowego Facebook zostały już skierowane prośby o zablokowanie tej strony” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.