Dostali rachunek za gaz na 60 tys. złotych. Dominikanie zebrali już 70 proc. kwoty

Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów w Lublinie
Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Klasztor i kościół ojców dominikanów w Lublinie otrzymał za ostatnie miesiące 2021 r. rachunek za gaz na 60 tys. złotych. Dominikanie dzięki wiernym zebrali już 70 proc. tej kwoty.

Faktura na 60 tys. zł za gaz

Na początku lutego informowaliśmy o trudnej sytuacji ojców dominikanów z Lublina. Zakonnicy poinformowali wiernych, że są z bardzo trudnej sytuacji finansowej i poprosili o pomoc. Faktura za gaz za miesiące listopad i grudzień 2021 r. wyniosła 60 tys. zł. Pisaliśmy już o tym tu: Podwyżka cen gazu uderzyła w Dominikanów. Duchowni proszą o pomoc

„Utrzymujemy się z ofiar, intencji, pracy braci i emerytur starszych braci. Rachunek, który dostaliśmy za listopad i grudzień przekracza nasze możliwości finansowe. Gazem jest podgrzewany budek klasztoru – część otwarta dla turystów, pomieszczenia duszpasterstw i różnych grup oraz przestrzeń, gdzie sami mieszkamy” – tłumaczy Gaweł Włodarczyk OP z klasztoru Dominikanów w Lublinie.

Jak przekonują zakonnicy, zostali oni potraktowani przez PGNiG (dostawcę gazu), jak firmę, skąd czterokrotna podwyżka cen gazu. Lubelscy zakonnicy złożyli do PGNiG wniosek o zmianę taryfy i czekają na jego rozpatrzenie.

Dominikanie przekazali w niedzielę (13.02), że w czasie ubiegłotygodniowej kwesty przed Bazyliką zebrali 18 417 zł. Dodatkowo z innych dotacji i na konto bankowe wpłynęło 23 580 zł. W sumie zebrano już prawie 42 000 zł, czyli 70% potrzebnej sumy.

„Dziękujemy za wszelką pomoc. W intencji naszych ofiarodawców w każdą niedzielę odprawiamy mszę św.” – mówią dominikanie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.