Dostałeś maila od Komisji Nadzoru Finansowego? Uważaj! To jest oszustwo

knf
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przez oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze podszywając się pod KNF. Chodzi o dokumenty z logiem KNF proszące o skan dowodu lub przelew z tytułu pożyczki.

„W związku z otrzymywanymi przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego sygnałami wskazującymi na próby wyłudzenia środków pieniężnych w związku z rzekomą koniecznością uiszczenia na rzecz KNF „opłaty transferowej” za umożliwienie wypłaty środków pożyczki udzielonej przez „Pierwszy Europejski Prywatny Bank Pożyczek” lub inne podmioty o innej nazwie oraz posługiwanie się przez nieznane osoby sfałszowanymi dokumentami opatrzonymi logotypem Komisji Nadzoru Finansowego – KNF, Urząd informuje, że nie jest autorem wyżej wymienionych dokumentów” – czytamy w oświadczeniu KNF.

Autor jednego z „dokumentów” podający się za „dyrektora KNF” chce dostać 1200 złotych opłaty w zamian oferując 4300 euro „niepodlegającej zwrotowi pożyczki”. W treści dokumentu oprócz KNF przywołany jest też „Europejski Trybunał Sprawiedliwości”. Oszustowi chodziło zapewne o Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W kolejnym „dokumencie” sygnowanym logiem KNF czytamy, że Komisja Nadzoru Finansowego prosi adresata o przesłanie poświadczenia potwierdzającego jego osoby – skan dowodu osobistego.

Komisja ostrzega żeby pod żądnym pozorem nie przekazywać nikomu swoich danych ani tym bardziej nie wpłacać żadnych pieniędzy. KNF zawiadomiła już w tej sprawie organa ścigania. Każdy kto dostał tego typu pismo proszony jest o kontakt z Komisją.

Za%C5%82%C4%85cznik 1 64212
KNF
Za%C5%82%C4%85cznik 2 64213
KNF
Za%C5%82%C4%85cznik 3 64214
KNF

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.