Dopłaty za 2024 rok: Termin składania wniosków do 1 lipca

Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik
Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik | fot. Dominik Wąsik

Kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych na 2024 rok trwa w pełni. Do 28 maja złożono już blisko 809 tysięcy wniosków, a nabór potrwa do 1 lipca. Rolnicy mogą wprowadzać zmiany w deklaracjach bez konsekwencji finansowych do 16 lipca, natomiast do 26 lipca wnioski będą przyjmowane w tzw. okresie sankcyjnym.

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie

MRiRW wprowadziło nowe uproszczenia w Zielonym Ładzie, w tym zwolnienie gospodarstw do 10 ha z kontroli warunkowości oraz większą swobodę w utrzymaniu okrywy glebowej. Nowy ekoschemat „Grunty wyłączone z produkcji” przewiduje płatności za wyłączenie z produkcji części gruntów ornych.

ciągnik rolniczy traktor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
pieniądze 200 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Więcej informacji znajdziesz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Czy masz pytania dotyczące składania wniosków o dopłaty? Podziel się swoimi wątpliwościami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.