Domowa bimbrownia zlikwidowana. Policjanci zabezpieczyli 1800 litrów zacieru i 130 bimbru

Miała w piwnicy własną bimbrownię | fot. KPP Świdnik

Świdniccy policjanci zabezpieczyli 130 litrów bimbru oraz aparaturę do jego produkcji. W domu 40-latki znaleźli także 9 beczek 200 litrowych z tzw. zacierem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ze Świdnika bazując na własnych ustaleniach dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu świdnickiego. Ich przypuszczenie o nielegalnej produkcji alkoholu potwierdziło się.

Funkcjonariusze w piwnicy budynku mieszkalnego znaleźli aparaturę do produkcji bimbru. Ponadto policjanci ujawnili łącznie 9 beczek 200 litrowych z zawartością tzw. zacieru oraz 26 szklanych pojemników 5 litrowych z zawartością bezbarwnego płynu.

Zatrzymana została 40-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu, do którego się przyznała. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli pieniądze w wysokości 2 tysiące złotych.

Kobieta po przeprowadzeniu czynności służbowych na komendzie została zwolniona do domu. Ujawniony nielegalny towar wraz z aparaturą został zabezpieczony przez śledczych. Kobiecie może grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara roku pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No co tu dużo mówić, niech ceny alkoholu dalej idą w górę, to takich miejsc będzie jeszcze więcej, nic dziwnego. Niech rządzący zaznajomią się z krzywą Laffera.