Domek odźwiernego przy Ogrodzie Saskim szuka nowego najemcy

domem odźwiernego ogród saski
Domek odźwiernego przy Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Domek odźwiernego mieszczący się przy Ogrodzie Saskim szuka nowego najemcy. Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie właśnie ogłosił przetarg. Wygra ten, kto zaoferuje więcej.

Poszukiwani nowi najemcy

Domek odźwiernego to jeden z kilkudziesięciu lokali usługowych, na których najem Zarząd Nieruchomości Komunalnych ogłosił właśnie przetarg. Domek stróża jest usytuowany przy wejściu do Ogrodu Saskiego od strony Krakowskiego Przedmieścia.

W XIX wieku Ogród Saski otoczony był murowanym ogrodzeniem, a bramę wejściową do parku zamykano na noc. Pierwotnie budynek pełnił funkcję domku stróża, którego zadaniem była ochrona Ogrodu Saskiego przed niepożądanymi gośćmi.

W późniejszych latach ogrodzenie zostało zburzone, a w domku urządzono sklep. W kolejnych latach działała tu pizzeria, piekarnia oraz sklep piekarsko-cukierniczy. Teraz ZNK szuka nowego najemcy.

Stawka wywoławcza czynszu wynosi 50 zł netto za mkw., a całkowita powierzchnia lokalu wynosi 66,12 mkw. W środku znajdują się dwa pomieszczenia na parterze. Lokal jest przeznaczony pod działalność handlową, usługową lub jako biuro.

AKTUALIZACJA:
Tu była pizzeria Piccolo, potem cukiernia Domek Saski. Teraz będzie lodziarnia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.