Tu była pizzeria Piccolo, potem cukiernia Domek Saski. Teraz będzie lodziarnia

domem odźwiernego ogród saski
Domek odźwiernego przy Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Do dawnego domku odźwiernego przy wejściu do Ogrodu Saskiego powróci mała gastronomia. Miejsce zajęła lodziarnia Bosko. Będą lody, sorbety, gofry i kawa.

Lodziarnia Bosko przy wejściu do Ogrodu Saskiego

Firma w ubiegłym tygodniu wygrała przetarg, w którym brały udział cztery podmioty. Dawny domek odźwiernego należy do miasta i jest zarządzany przez miejską spółkę Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

Sieć lodziarni Bosko zobowiązała się płacić ponad 5400 zł netto za wynajem domku odźwiernego (czynsz 82 zł netto za metr). W najbliższym czasie firma przystąpi do remontu wynajętego lokalu i przystosowania go do funkcji lodziarni.

Na miejscu będą sprzedawane lody, sorbety, gofry z lodami i owocami, kawa, smoothie czy milkshaki. Otwarcie prawdopodobnie nastąpi jeszcze przed wakacjami.

Historia domku odźwiernego

Przypomnijmy, że domek odźwiernego pochodzi z 1888 roku. Wraz z dawną bramą stanowił wejście do Ogrodu Saskiego. Po II wojnie światowej rozebrano ogrodzenie i bramę ogrodu.

Następnie, w połowie lat 60. XX wieku, budynek wydzierżawiła Lubelska Spółdzielnia Spożywców „Społem”, która przez wiele lat prowadziła w nim kultową pizzerię Piccolo. Na początku w tym miejscu była tylko pijalnia wód i soków, natomiast pizzeria zaczęła działać około połowy lat 70.

Od 8 kwietnia 2009 roku w zabytkowym budynku funkcjonuje, prowadzona wciąż przez LLS, cukiernia „Domek Saski”, która funkcjonowała do 2018 r. Następnie lokal przejął inny nabywca, który prowadził mały sklepik, jednak wyprowadził się stamtąd w grudniu 2020 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.