Dom Matki i Dziecka w Lublinie wymaga remontu – trwa zbiórka pieniędzy

dom matki i dziecka lublin
Zbierają pieniądze na remont Domu Matki i Dziecka w Lublinie | materiały prasowe

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na remont Domu Matki i Dziecka. To mieszkanie przeznaczone dla dzieci leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, dla ich rodziców i dawców.

Choroba, która wymaga przeszczepu, jest stresująca dla małego pacjenta oraz dla jego rodziny. Dzielące od szpitala kilometry nie ułatwiają opieki nad chorym dzieckiem. Na czas leczenia, rodziny często muszą przeorganizować swoje dotychczasowe życie i przenieść się z miejsca swojego zamieszkania do Lublina.

Niedaleko Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie funkcjonuje Dom Matki i Dziecka, z którego korzystać mogą rodzice podczas przeszczepu szpiku u ich dziecka oraz dzieci po przeszczepach, które przyjeżdżają na kontrolne badania lub dodatkowe zabiegi. Zdarza się, że mieszkają tam też dawcy szpiku.

Dom Matki i Dziecka powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie. Stowarzyszenie obejmuje opieką wszystkie dzieci, które leczone są w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie wraz z rodzicami i zdrowym rodzeństwem.

Wymagany pilny remont

„Dom Matki i Dziecka w Lublinie ma już prawie 20 lat. Po takim czasie użytkowania wymaga remontu, gdyż nie spełnia już warunków sterylności, co jest koniczne, ponieważ przeznaczony jest przede wszystkim dla rodziców i dzieci będących w okresie okołoprzeszczepowym” – mówi Sylwia Grzywna ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Mieszkanie liczy 71 mkw. i składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki oraz ubikacja. Aby umożliwić dalsze przebywanie w nim rodzinom dzieci wymagających przeszczepienia szpiku, potrzeba środków na realizację remontu wszystkich pomieszczeń oraz na ich wyposażenie: mebli, armatury łazienkowej, sprzętu RTV i AGD.

„Wstępny kosztorys prac remontowych wraz z wyposażeniem wynosi 70 tys. zł. Poszukujemy wsparcia zarówno rzeczowego m.in. meble, płytki, farby, panele, drzwi frontowe, okna, jak i finansowego. Wyposażenie musi być nowe ze względu na sterylność” – dodaje Sylwia Grzywna.

Zbiórka środków na remont Domu Matki i Dziecka jest prowadzona poprzez stronę zrzutka.pl/njg52p. Osoby zainteresowane przekazaniem materiałów budowlanych lub wyposażenia proszone są o kontakt telefoniczny pod numer telefonu 601 234 646.

dom matki i dziecka lublin 2
Zbierają pieniądze na remont Domu Matki i Dziecka w Lublinie | materiały prasowe
dom matki i dziecka lublin 4
Zbierają pieniądze na remont Domu Matki i Dziecka w Lublinie | materiały prasowe
dom matki i dziecka lublin 3
Zbierają pieniądze na remont Domu Matki i Dziecka w Lublinie | materiały prasowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Witam. Chciałbym pomóc przy remoncie, nie chcę żadnych pieniędzy, wystarczy miska jedzenia, dach nad głową na czas remontu. Nie mam pieniędzy żeby wyslac/wpłacić ale chciałbym choć raz w życiu pomóc jakoś w dobrej sprawie. Jestem budowlańcem od prawie 20 lat, w większości zajmowałem się pracami wykończeniowymi ale mogę też pomagać przy wszystkim innym, mam 37lat, mieszkam w Pruszczu Gdańskim. Mój nr 690527004