Dodatkowe kursy, ograniczenia prędkości i większe koszty. Będzie trudniej o prawo jazdy

ośrodek doszkalania techniki jazdy
Od stycznia kolejne przepisy dla kierowców wejdą w życie. Wszystko po to by utrudnić jeszcze bardziej uzyskanie nowym kierowcom prawo jazdy? Obowiązkowe kursy doszkalające teoretyczne i praktyczne, dodatkowe koszty i ograniczenia prędkości. Nowe przepisy budzą wątpliwości.

Obecnie kierowca po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego oraz otrzymaniu prawa jazdy może od razu wyjechać na drogi i poruszać się jak inni doświadczeni kierowcy. Od stycznia ma się to zmienić. Nowe przepisy wymagać będą obowiązkowych kursów doszkalających oraz ograniczeń prędkości.

Nie tak prędko!

Nowy kierowca w obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym – 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej – 100 km/h. Nawet jeśli znaki dopuszczają wyższą prędkość

Dodatkowe koszty

Nowym obowiązkowym elementem mają być kursy doszkalające dla młodych kierowców – teoretyczny i praktyczny. Kierowca będzie musiał odbyć taki kurs pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy.

Kursy wiążą się z dodatkowymi opłatami. Teoretyczny będzie bowiem kosztował 100 złotych, zaś praktyczny 200.

Kurs teoretyczny będzie doszkalał kierowców z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ma trwać dwie godziny.

Praktyczny będzie z zakresu zagrożeń w ruchu drogowym. Kierowcy dowiedzą się podczas zajęć jak zachować się za kierownicą na śliskiej nawierzchni, albo jak pokonać samochodem niebezpieczny zakręt. Podczas zajęć kierowca będzie mógł ćwiczyć jazdę po śliskiej nawierzchni czy porównać drogę hamowania z ABS-em i bez.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Województwo Lubelskie jako nieliczne posiada Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, ponieważ nie wszystkich województwach takie ośrodki istnieją. To właśnie tutaj młodzi kierowcy będą musieli przechodzić techniki doskonalenia jazdy.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie
ul. Antoniny Grygowej 32, 20-260 Lublin
tel.: 81 74 68 401,    81 74 68 402

fot. odtj.lublin.pl

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. ODTJ musi na siebie zarabiać… wiedziałem ze prędzej czy później coś zakombinują z przepisami… jak zwykle chodzi o pieniądze…

  2. Moim zdaniem kursy doszkalające to super sprawa, nawet jeśli mają być płatne i obowiązkowe. Ograniczenia prędkości – tutaj akurat komuś coś się pomieszało…

  3. Łapówki się skończyły… czas zarabiać na kursach doszkalających. Dobrze sobie to wymyślili

  4. Ktoś się orientuje czy te kursy praktyczne w ośrodku doskonalenia techniki są tylko kursantów.. sam chciałbym sobie po czymś takim pojeździć ale prawo jazdy mam 7 lat.

    1. Z tego co wiem gdy bylem tam rok temu to istniała taka możliwość. Można było przyjechać własnym autem i po zapłaceniu około 100zł pośmigać. Każdemu takie coś polecam. 😉 Jak sytuacja ma się teraz, nie mam pojęcia. Najlepiej zadzwonić i się dopytać.