Dobra wiadomość dla kierowców. Od ubiegłego tygodnia obserwujemy obniżkę cen paliw na stacjach w Lublinie

Stacja paliw Circle K przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Stacja paliw Circle K przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ceny na stacjach paliw w Lublinie spadają od ubiegłego tygodnia. Kierowcy mogą się cieszyć, bowiem w nadchodzących dniach możliwe są dalsze obniżki.

Obniżka cen paliw

W ciągu ostatniego tygodnia obserwowaliśmy zmiany cen paliw na większości stacji w Lublinie. Obniżki cen poszczególnych paliw wynosiły od kilku do nawet kilkudziesięciu groszy na litrze. Skala zmian cen jest zróżnicowana i to nie tylko w zależności od operatora czy lokalizacji, ale nawet w ramach jednej sieci obserwujemy dużą rozpiętość cen i ich zmian.

W obecnym tygodniu spadek cen paliw nadal jest kontynuowany. Według analityków z e-petrol i BM Reflex w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszego spadku cen na stacjach. Obecnie w Lublinie ceny paliw wynoszą odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 6,32-6-49 zł/l, bezołowiowa 98 – 6,64-7,09 zł/l, olej napędowy – 6,39-6,73 zł/l i autogaz – 2,89-3,19 zł/l. Jak widać, różnice sięgają nawet kilkudziesięciu groszy na litrze.

„Wyhamowanie spadków cen na poziomie hurtu będzie zmniejszało szanse na większe przeceny na stacjach, niemniej spodziewamy się obniżek średniego poziomu cen paliw na stacjach do 4 – 6 gr/l. Jeśli jednak na rynek hurtowy wrócą podwyżki, skłonność do obniżek w detalu osłabnie” – oceniają analitycy BM Reflex.

Gdzie w Lublinie zatankujesz najtaniej? Sprawdź nasze zestawienie poszczególnych stacji paliw, które aktualizujemy codziennie. Znajdziesz je tu: Ceny paliw w Lublinie (95, 98, ON, LPG): Orlen, Circle K, BP, Shell, MOYA, AVIA, AMIC Energy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.