Dobiega końca zbiórka pieniędzy na operację Agatki z Lublina. Brakuje jeszcze 100 tys. zł

agatka kuźma zbiorka pieniedzy
Zbiórka pieniędzy na operację serca 6-miesięcznej Agatki

Niecałe 10 godzin i 100 tys. złotych do zebrania. To kwota potrzebna żeby zakończyć zbiórkę pieniędzy na operację serca 6-miesięcznej Agatki z Lublina.

Dziewczynka urodziła się w wrodzonymi wadami serca. Poród był nietypowy, bo odbył się w Niemczech, gdzie po porodzie Agatka trafiła na OIOM. Już na początku okazało się, że poza złożoną wadą serca oraz rozszczepem wargi i podniebienia, dziewczynka ma jeszcze jeden bardzo poważny problem zdrowotny – brak połączenia między żołądkiem a przełykiem.

Niestety, po szczegółowej diagnozie okazało się, że pogorszenie stanu zdrowia Agatki powodowała kolejna, niezdiagnozowana dotąd wada serca – okienko aortalno-płucne (APW). To ekstremalnie rzadka i trudna do wykrycia wada, która została zoperowana 4 stycznia 2019 roku przez zespół kardiochirurgów z Edwardem Malcem na czele.

Podczas ostatniej wizyty echokardiograficznej na początku kwietnia rodzice otrzymali informację o konieczności cewnikowania serca Agatki jeszcze przed główną operacją serca. Po kontakcie z kliniką UKM Munster dziewczynka dostała kwalifikację do cewnikowania serduszka.

Konieczność cewnikowania wiąże się niestety z powiększeniem kosztów na leczenie Agatki. Otrzymaliśmy już tak wiele wsparcia, a mimo to musimy prosić Was ponownie o więcej. To niesamowicie trudne dla nas jednak wierzymy, że nasze wspólne działania przyniosą wspaniałe rezultaty. Prosimy Was o modlitwę i pomoc, z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie, które już otrzymaliśmy” – mówi pani Marta, mama Agatki.

Zebranie ostatnich 100 tysięcy pozwoli na zakończenie zbiórki i pokrycie większości kosztów związanych z cewnikowaniem i operacją. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Zbiórka kończy się dzisiaj (poniedziałek, 6 maja) o godz. 23.59.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.