Do tych miejsc nie polecisz od kwietnia. Wizz Air likwiduje połączenia z lubelskiego lotniska

Samolot Wizz Air
Samolot Wizz Air | materiały prasowe

Od sezonu letniego Wizz Air likwiduje dwa popularne połączenia z lubelskiego lotniska. Przewoźnik taką decyzję tłumaczy wzrostem podatków w tych krajach. Ostatnie loty zostaną wykonane w marcu.

Nie polecimy już do Eindhoven i Oslo

O tym, że tani węgierski przewoźnik zawiesi połączenia z lubelskiego lotniska, spekulowano od dłuższego czasu. W systemie rezerwacji Wizz Air od sezonu letniego 2023 nie znajdziemy już lotów do Eindhoven i Oslo.

Ostatni lot do prowincji Brabancja Północna w Holandii zostanie zrealizowany z Lublina 22 marca. Natomiast po raz ostatni do stolicy Norwegii polecimy ze Świdnika 25 marca.

Wizz Air tłumaczy swoją decyzję znacznym wzrostem podatków w Holandii i Norwegii, co spowoduje, że nie będzie on w stanie oferować przystępnych cen biletów swoim klientom.

Natomiast w sezonie letnim 2023 Wizz Air uruchomi loty z Portu Lotniczego Lublin do Burgas nad Morzem Czarnym (od 13 czerwca) i Splitu w Chorwacji (od 13 czerwca).

Wizz Air wycofuje się z Rzeszowa

Wizz Air ogłosił również, że od sezonu letniego 2023 nie będzie już latał z rzeszowskiego lotniska w Jasionce. Przewoźnik nie podał powodu takiej decyzji.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie rozumiem.Z Warszawy Gdańska Krakowa czy Katowic jest inaczej płacony podatek .Z tych miast nadal będą latać do Eindhoven