Do trzech razy sztuka. Kładka nad ul. Filaretów będzie przebudowana. Miasto dołoży do najtańszej oferty

kładka nad ul. filaretów
Kładka nad ul. Filaretów | fot. Miasto Lublin

Po dwóch unieważnionych przetargach, w końcu się udało. Zarząd Dróg i Mostów wyłonił firmę, która przebuduje kładkę nad ul. Filaretów. Jednak do najtańszej oferty miasto musiało dołożyć. Szczegóły poniżej.

Udało się znaleźć wykonawcę przebudowy kładki nad ul. Filaretów

W trzecim już postępowaniu przeprowadzonym przez Zarząd Dróg i Mostów na przebudowę kładki nad ul. Filaretów wpłynęły trzy oferty – od najtańszej: Primost Serwis z Będzina (4 112 110,13 zł), Dura z Lublina (4 152 480,00 zł), Freyssinet Polska z Warszawy (4 585 137,35). Natomiast budżet ZDiM wynosił niecałe 3,5 mln zł.

„Jako najkorzystniejszą ofertę wybrano tę złożoną przez Primost Serwis z Będzina na kwotę ponad 4,1 mln zł. Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy. Zakładamy, że nastąpi to w połowie grudnia” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Oznacza to, że miasto musiało znaleźć w budżecie brakujące 614 tys. zł i dołożyć do najtańszej oferty.

Dziewięć miesięcy na realizację prac

Prace mają rozpocząć się zaraz po podpisaniu umowy. Pierwszym zadaniem wykonawcy będzie opracowanie i przedstawienie projektu czasowej organizacji ruchu, która określi poszczególne etapy prac i związane z nimi ewentualne utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.

„Na ten moment trudno jeszcze przesądzać konkretne rozwiązania. Będziemy starali się wprowadzić taką organizację ruchu, aby utrudnienia były jak najmniejsze, a jednocześnie uwzględniały kwestie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników” – stwierdza Justyna Góźdź.

Ażurowa kratka pomostu zostanie zastąpiona pełną płytą, wymiana czeka też balustrady. Obiekt zostanie zakonserwowany i zabezpieczony przed korozją, powstanie odwodnienie i uziemienie stalowej konstrukcji. Przebudowa obejmie też chodniki i schody prowadzące do kładki.

Prace mają zakończyć się w połowie września 2024 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.