Do szkół i przedszkoli dołączyło już 1300 uczniów z Ukrainy

Szkoła Podstawowa nr 18 przy al. Długosza w Lublinie
Szkoła Podstawowa nr 18 przy al. Długosza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W lubelskich szkołach utworzono już sześć oddziałów przygotowawczych dla uczennic i uczniów z Ukrainy. Najwięcej ukraińskich uczniów dołączyło do szkół podstawowych.

Szkoły przyjmują dzieci uchodźców z Ukrainy

Z aktualnych informacji udostępnionych przez Urząd Miasta Lublina wynika, że od 24 lutego do 23 marca (na godz. 9.00) miejskie przedszkola i szkoły przyjęły 1300 wychowanków i uczniów z Ukrainy, w tym 183 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, 1038 do szkół podstawowych, 75 do liceów, 3 do techników i jedna do branżowej szkoły I stopnia.

Ponadto, z danych zgłoszonych do Systemu Informacji Oświatowej wynika, że do jednostek oświatowych prowadzonych przez podmioty inne niż Miasto Lublin przyjęto 170 osób.

Czytaj także: Szkoły i przedszkola przyjęły już ponad tysiąc uczniów z Ukrainy. Oddziały przygotowawcze dla ukraińskich dzieci w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.