Dni wolne od szkoły KWIECIEŃ 2023: kiedy wolne w szkole w kwietniu?

Wolne w szkole w kwietniu 2022
Wolne w szkole w kwietniu 2022 | fot. Adobe Stock

Dni wolne w kwietniu 2023 r. i kalendarz dni wolnych to kwestie, które wielu uczniów interesują choćby ze względu na zbliżające się święta Wielkanocne. Sprawdzamy, kiedy są dni wolne od szkoły w kwietniu.

Kwiecień 2023. Które dni wolne?

W kwietniu 2023 ustawowo wolne od pracy są jedynie dwa dni: 8 kwietnia (Wielkanoc) i 9 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny). Zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy, w kwietniu wypadają święta Wielkanocne w niedzielę i poniedziałek. W tym roku dni te wypadają w sobotę i niedzielę.

🔴 Wielkanoc 2023: DATA, TERMIN. Kiedy święta wielkanocne? Dni wolne, kalendarz

Święto, które wypada w innym dniu niż niedziela, oznacza, że pracodawca musi „oddać” pracownikowi (dla którego poniedziałek jest zgodnie z harmonogramem czasu pracy dniem wolnym od pracy) inny dzień wolny od pracy w tym samym okresie rozliczeniowym.

W kwietniu mamy więc dziewięć dni weekendowych i jeden dzień dodatkowego wolnego w terminie ustalonym przez pracodawcę.

Przerwa wielkanocna 2023. Od kiedy wolne od szkoły?

Wyczekiwany czas wiosennej przerwy świątecznej interesuje nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. W tym roku zgodnie z kalendarzem roku szkolnego przerwa wielkanocna rozpoczyna się 6 kwietnia w czwartek i potrwa do 11 kwietnia, czyli wtorku. Oznacza to, że uczniowie będą mieć 6 dni wolnego od zajęć lekcyjnych.

🔴 Wielkanoc 2023: wolne w szkole. Od kiedy przerwa wielkanocna w szkołach?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.