Dni Świdnika 2018. Program wydarzeń i koncertów [PROGRAM]

Dni Świdnika 2018 połączone z XI Ogólnopolskim Zlotem Motocykli WSK i innych | fot. organizator

Acid Drinkers, Golec uOrkiestra, Happysad i Łąki Łan to tegoroczne gwiazdy Dni Świdnika, jednej z największych imprez plenerowych w regionie. Impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

Tegoroczne Dni Świdnika będą połączone z XI Ogólnopolskim Zlotem Motocykli WSK i innych. Impreza została zaplanowana na 25 i 26 sierpnia na trawiastym boisku przy ul. Sportowej w Świdniku.

– Będzie to ciekawe i różnorodne wydarzenie. Z przyjemnością, po raz kolejny, powitamy w naszym mieście motocyklistów. Z myślą o nich, ale również o wszystkich miłośnikach jednośladów, zaplanowaliśmy szereg atrakcji. Oczywiście nie zabraknie również muzycznych gwiazd i parady motocyklowej ulicami miasta – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Dni Świdnika – program sobota, 26 sierpnia

W pierwszy dzień imprezy, 25 sierpnia czekać na nas będzie giełda motoryzacyjna oraz giełda staroci. Będzie też wystawa zabytkowych aut i jednośladów, pokazy trialu motocyklowego i innych konkurencji sprawnościowych dla motocyklistów.

Nie zabraknie też motocyklowej parady ulicami miasta. – W paradzie weźmie udział około tysiąca motocyklistów. Przyjadą z całej Polski i z za granicy – mówi Agnieszka Kalinowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Na czas przejazdu motocykli, wystąpią utrudnienia na ulicach Świdnika. – Nie przewidujemy zamknięcia ruchu na terenie Świdnika. Utrudnienia mogą występować podczas sobotniej parady motocyklowej, natomiast przejazd uczestników zlotu nie spowoduje wyłączenia z ruchu ulic – wyjaśnia Kalinowska.

Parada rozpocznie się o godzinie 14.00. Motocykliści wyjadą z trawiastego lotniska (ul. Sportowa) w ul. Gen. Góry, następnie pojadą al. Lotników Polskich, ul. Niepodległości i skręcą w ul. Wyspiańskiego. Dojadą pod Urząd Miasta (ul. Wyspiańskiego 27), gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie zlotu. Następnie pojadą ul. Spółdzielczą, fragmentem ul. S. Wyszyńskiego i wrócą na ul. Niepodległości. Dalsza trasa parady będzie przebiegała przez ul. Kosynierów, Krępiecką (wyjazd ze Świdnika do Krępca w gminie Mełgiew), następnie Kwiatową (Krępiec), Lubelską (Jacków), Jana III Sobieskiego (Świdnik, w pobliżu lotniska pasażerskiego), ul. Żwirki i Wigury (Świdnik) i powrót na teren trawiastego lotniska przy ul. Sportowej. Zakończenie parady przewidujemy na ok. 16.30.

MAPA PRZEJAZDU PARADY MOTOCYKLOWEJ

Po paradzie motocyklowej o godz. 17.30 na scenie wystąpi zespół Acid Drinkers. Na godz. 19.15 zaplanowano prezentację projektu wykonawczego pierwszego modelu reaktywowanej marki WSK. Za rok ma powstać egzemplarz studialny, za dwa lata prototyp motocykla. 12 miesięcy później ma szansę ruszyć produkcja.

– Zlot Motocykli WSK i Innych to świetna okazja, żeby pokazać nasze motoryzacyjne tradycje. To przecież w Świdniku powstało ponad 2 miliony motocykli, które trafiły do użytkowników w całej Polsce i nie tylko. Jesteśmy dumni z naszych tradycji, chcemy je pielęgnować, ale patrzymy także w przyszłość. Jesteśmy pewni że motocykle WSK mają szansę powrócić na polskie drogi w nowoczesnej odsłonie – mówi Waldemar Jakson, Burmistrz Świdnika.

Sobotnie wydarzenie zakończy koncert zespołu Golec uOrkiestra, który został zaplanowany na godz. 21.00.

Dni Świdnika – program niedziela, 26 sierpnia

W niedzielę, 26 sierpnia, zaplanowano pokazy trialu motocyklowego, ratownictwa medycznego i Straży Pożarnej. O godz. 19.00 na scenie wystąpi zespół Łąki Łan, a o godz. 21.00 Happysad. Będą także stoiska gastronomiczne i handlowe, lunapark, atrakcje dla najmłodszych i pokaz sztucznych ogni na zakończenie imprezy.

Bilety

Bilety można nabyć stacjonarnie w kasie kina „Lot” w Świdniku (al. Lotników Polskich 24). Podczas obu dni wydarzenia będzie można kupić bilety w kilku kasach przy wejściach na teren trawiastego lotniska. Ceny biletów to: normalny – 6 zł, ulgowy – 3 zł.

Za wstęp na teren imprezy nie zapłacą dzieci do 7 roku życia, osoby niepełnosprawne, kombatanci wojenni, a także funkcjonariusze służb mundurowych.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego Swidnik tak biedny, ze trzeba placic bilety na lokalne imprezy. Czy burmistrz będzie miał mniejszą pensje?p???

  2. najlepsze sa bilety ,kto to w ogole wymyslil zeby jeszcze za wejscie placić,takie rzeczy tylko w swidniku haha

  3. Tylko po co, na co te fajerwerki na koniec. Pieniądze wyrzucone w błoto, ze szkodą dla przyrody, dla psiakow. Znowu martwe ptaki, zaginione psy, ale co tam gatunek naczelnych ma się zabawic.

  4. Bieeeeeda totalna w tym roku…..bardziej skupili sie nad zlotem motocykli niz nad dniami Swidnika pf zenada a i jeszcze te bilety za 6 pln pfffffff to jakis zart….brak slow i masakra!!!!!!!!!!!!