Dni Świdnika 2016. Zagrają m.in. Sarsa, Grubson, Afromental czy Strachy na Lachy

Sarsa, Grubson, Afromental i Strachy na Lachy to tegoroczne gwiazdy Dni Świdnika, jednej z największych imprez plenerowych w regionie. Zaplanowano je na 18 i 19 czerwca.

– Jak zwykle podczas Dni Świdnika staramy się zaspokoić rozmaite gusta muzyczne – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatora imprezy. W tym roku dla Państwa zagrają tacy artyści jak Sarsa, Afromental, Grubson, Eleni czy Strachy na Lachy.

Oprócz koncertów na wszystkich będą czekały takie atrakcje jak pokazy lotnicze, międzynarodowe zawody spadochronowe, parada motocykli oraz pokaz sztucznych ogni.

Pokrótce o artystach Dni Świdnika 2016

Sarsa to wokalistka wypromowana przez program „The Voice o f Poland”. Jej piosenka „Naucz mnie” przez długie tygodnie zajmowała czołowe miejsca na listach przebojów. Za znak rozpoznawczy artystki uznaje się jej charakterystyczną fryzurę, która doczekała się już swojej nazwy (sarsorogi).

Zespół Afromental to grupa wykonująca utwory anglojęzyczne, z pogranicza R&B, hip- hopu i soulu. Wokalistami zespołu są Wojciech „Łozo” Łozowski oraz Tomasz „Tomson” Lach.

Grubson to polski raper i producent muzyczny. Jego pierwszy album ukazał się w 2009 roku. Artysta wylansował przeboje takie jak: Nowa fala, Na szczycie, Śpiesz się powoli. Dni Świdnika rozpocznie parada motocyklowa, natomiast już tradycyjnie, zakończy pokaz sztucznych ogni.

Eleni to polska piosenkarka pochodzenia greckiego. Pierwszą płytę długogrającą Po słonecznej stronie życia nagrała z Prometheusem w 1977. Znana m. in. z przebojów: Miłość jaki wino, Troszeczkę ziemi, troszeczkę Słońca.

Strachy na Lachy to formacja, która została powołana do życia przez „Grabaża” i „Kozaka”, założycieli Pidżamy Porno. Ich najbardziej znanym przebojem jest „Dzień dobry, kocham cię”.

W ostatnich latach na plenerowej scenie Dni Świdnika prezentowały się takie zespoły jak: Bajm, Video, Budka Suflera, Hey, De Mono, Happysad. Na Dniach Świdnika występowali również: Ewa Farna, Kamil Bednarek, Jula, Monika Brodka , Kayah, Sylwia Grzeszczak, Marika,Damian SyjonFam.

Program Dni Świdnika 2016:

18.06.2016 (sobota)

16:00 – parada motocykli
17:00 – Zespół Tańca Nowoczesnego Ambaras
17:50 – Zespół Tańca Nowoczesnego FUX
18:45 – The Fudges
19:30 – Muchachos
20:30 – SARSA
22:00 – STRACHY NA LACHY

19.06.2016 (niedziela)

14:00 – Świdnik Gospel Choir
14:00 – pokaz Lubelskiego Klubu Sportów Walki DAN Świdnik
14:45 – pokaz Akademii Tańca Pleskot
15:00 – Centrum Uśmiechu koncert „Owocowo i sportowo”
16:50 – Występ grupy Taniec 50+
17:00 – ELENI
19:00 – Fabryka Pomarańczy
20:00 – GRUBSON
22:30 – AFROMENTAL
Pokaz sztucznych ogni

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.