Dni Kraśnika 2022 – PROGRAM. Wystąpią: Organek, Bovska, Chonabibe

Dni Kraśnika 2022: Organek, Bovska, Chonabibe
Dni Kraśnika 2022: Organek, Bovska, Chonabibe | materiały organizatora

W dniach 1-3 lipca w Kraśniku odbędą się Dni Kraśnika 2022. Wydarzenie odbędzie się w trzech różnych lokalizacjach. Dla publiczności wystąpią: Organek, Bovska i Chonabibe.

Program Dni Kraśnika 2022

Świętowanie Dni Kraśnika rozpocznie się w piątek 1 lipca od koncertu symfonicznego „Odyssea” pod dyrekcją kompozytora Henriego Seroki, w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w kraśnickim amfiteatrze przy ul. Festiwalowej. Początek o godz. 19:30.

W sobotę 2 lipca wydarzenia w ramach Dni Kraśnika 2022 odbędą się w dwóch miejscach. Od godziny 15:00 na stadionie MOSiR prowadzone będą gry i zabawy dla dzieci. Po 17:00 rozpocznie się tam muzyczna część imprezy. Na rozgrzewkę zaprezentują się zespoły Alien i Pawkin, a po nich czekają nas koncerty muzycznych gwiazd – Bovska i Organek.

Na sobotnie popołudnie zaplanowana została także pierwsza część obchodów Święta 24 Pułku Ułanów, które w tym roku po raz kolejny wpisują się w Dni Kraśnika. O godz. 15:00 ich uczestnicy zwiedzą Muzeum 24 Pułku Ułanów, a o 17:00 zbiorą się przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku, by przemaszerować pod byłą pułkową wartownię (obecnie USC), gdzie odbędzie się Apel Pamięci.

Natomiast w niedzielę 3 lipca w starej części miasta od rana będą trwały dalsze uroczystości związane z pułkowym świętem. Na godz. 10:30 zaplanowana jest w kościele pw. Wniebowzięcia NMP uroczysta msza święta w intencji poległych i zmarłych ułanów i oddanie im hołdu pod pomnikiem. Po mszy na stadionie Tęczy i położonym przy nim parkingu odbędzie się piknik militarny. Zaprezentowane zostaną czołgi Leopard 2 A5 i Leopard 2 PL oraz armatohaubica RAK i SPZR Poprad. Odbędzie się także pokaz kawaleryjski szwadronów im. 24 Pułku Ułanów.

Równolegle w południe w pobliskim Parku im św. Jana Pawła II rozpocznie się piknik rodzinny. Zaplanowane są konkursy, animacje i zabawy rekreacyjne. Po 17:00 czeka koncertowa część niedzielnego świętowania. Rozpocznie się ona od występów solistów z Centrum Kultury i Promocji, po nich sceną zawładnie kraśnicka Burda Klika, a o 19:30 wystąpi zespół Chonabibe.

Specjalne atrakcje na Dni Kraśnika zaplanowało MPK. Miejski przewoźnik w sobotę będzie dowoził kraśniczan na wieczorne koncerty, a w niedzielę czekają nas m.in. parada i zlot zabytkowych autobusów i samochodów, wycieczka śladami dawnych linii MPK i zwiedzanie zajezdni oraz przejazdy wyjątkowym autobusem dookoła starego miasta.

Piknikom na MOSiR i w Parku św. Jana Pawła II towarzyszyć będą kiermasz rękodzieła, stoiska handlowe i promocyjno-informacyjne, atrakcje dla dzieci, wesołe miasteczko, dmuchańce. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

PIĄTEK – 1 LIPCA

Amfiteatr kraśnicki, ul. Festiwalowa
19:30 – Koncert symfoniczny „Odyssea An Epic Cantata” pod dyrekcją kompozytora Henriego Seroki w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

SOBOTA – 2 LIPCA

Stadion MOSiR, ul. Żwirki i Wigury 2
15:00-18:00 – Gry i zabawy dla dzieci
17:00 – Koncert Alien
18:00 – Koncert Pawkin
19:00 – Koncert Bovska
21:00 – Koncert Organek

NIEDZIELA – 3 LIPCA

Park św. Jana Pawła II i parking przy stadionie Tęczy
10:30 – Msza św. w Kościele Parafialnym pw. WNMP
12:00 – Piknik militarny
13:00-19:00 – Konkursy, animacje, zabawy rekreacyjne
16:00 – Zlot zabytkowych autobusów i samochodów
17:00 – Występ solistów CKiP
18:30 – Koncert Burda Klika
19:30 – Koncert Chonabibe

Dni Kraśnika 2022: program plakat
Dni Kraśnika 2022: program plakat

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.