Dni Dawcy Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego

W sobotę w godzinach 13–17 na „Pikniku rodzinnym” towarzyszącym otwarciu stadionu miejskiego Arena Lublin, (ul. Krochmalna 13) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18–55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zaledwie kilka, góra kilkanaście minut wystarczy do przeprowadzenia wstępnego wywiadu medycznego, pobrania wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka i wypełnienia kwestionariusza dawcy szpiku.

Co zrobić, żeby stać się potencjalnym dawcą? Trzeba w sobotę zgłosić się do oznaczonego punktu przy Arenie Lublin. Pierwszy krok to rejestracja i wstępny wywiad medyczny. Oraz odpowiedź na fundamentalne pytanie – czy jesteś świadomy i wyrażasz zgodę na zostanie dawcą. Bo taką decyzję trzeba podejmować w sposób przemyślany, to bardzo ważne. Na przykład, jeśli wśród dwóch milionów zarejestrowanych ta osoba może być dawcą, a rozmyśli się, to tak, jakby komuś odebrała szansę na życie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.