Dlaczego się nie przyjęły? 60 drzew na Al. Racławickich do wymiany

Uschły drzewa posadzone przy Al. Racławickich
Uschły drzewa posadzone przy Al. Racławickich | fot. Dominik Wąsik

Kolejny kłopot z zielenią posadzoną przy okazji przebudowy Al. Racławickich w Lublinie. Posadzone niespełna rok temu drzewa nie przyjęły się i będzie trzeba je wymienić.

Uschnięte drzewa na Al. Racławickich

Drzewa sadzono wzdłuż przebudowywanych w ostatnim czasie za ponad 100 mln zł Al. Racławickich. Prace miały się skończyć w połowie czerwca 2021 roku, ale termin przesuwano kilka razy i ostatecznie ulicę oddano w sierpniu.

Przebudowa Al. Racławickich to także nowa zieleń. Wzdłuż jezdni przy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego posadzono ponad 180 nowych drzew oraz 4,8 tys. krzewów. Nietrudno zauważyć, że wiele z nich jest uschniętych, o czym informowaliśmy niedawno.

Zobacz także: Uschły kolejne drzewa na Al. Racławickich. Młode drzewa w tym miejscu z trudem się przyjmują

Wykonawca przebudowy Al. Racławickich został zobowiązany do złożenia szczegółowego raportu o stanie nasadzonych drzew w ramach zrealizowanych prac drogowych. Był to pierwszy tak kompleksowy przegląd w zakresie zieleni – zarówno drzew jak i krzewów, po zakończonej przebudowie.

Na realizację inwestycji obowiązuje 7 lat gwarancji. Co roku wykonywane będą przeglądy gwarancyjne. Jeśli przesadzone lub nowo nasadzone drzewa się nie przyjmą, wykonawca zgodnie ze specyfikacją ma obowiązek wymienić je na nowe nasadzenia o zbliżonej wielkości. I tak też będzie w tym przypadku.

„Z otrzymanych informacji wynika, że podczas wiosennego przeglądu zieleni stwierdzono słabą kondycję łącznie około 60 drzew gatunków: klon, grusza, jarząb” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. „Wymiana drzew na nowe będzie realizowana jesienią” – dodaje.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. latwo było wyciąć – takich uschnietych drzew w Lublinie są tysiące
    miasto juz nie kontroluje nasadzeń kompensacyjnych i gwarancji

    Urzednicy kompletnie do d…py są na stanowiskach WYŁACZNIE po znajomosci z towarzyszem RŻukiem

  2. De**le urzędasy „myślą” że to takie proste,
    wyciąć drzewo to cyk ale żeby drugi urosło to już ojojoj uschło… ale to nic zamówi się następne podatnik zapłaci…