Depenalizacja posiadania niewielkiej ilości marihuany na własny użytek

marihuana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pod koniec listopada Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zajmie się projektem ustawy dotyczącej depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek.

Przewodnicząca zespołu parlamentarnego ds. legalizacji marihuany Beata Maciejewska przekazała, że zespół składający się z 14 posłów zbierze się 23 listopada. Posłowie spotkają się by porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych. Podczas spotkania posłowie pochylą się nad projektem ustawy dot. dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek.

„To, że zespół zajmie się projektami, w tym dotyczącym depenalizacji, nie oznacza, że już będzie go składał w Sejmie” – zaznacza Beata Maciejewska.

Czytaj także: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Mamy odpowiedź!

Źródło: PAP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.