Decyzja EMA w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

szczepienie dziewczynki
Zdjęcie ilustracyjne

Europejska Agencja Leków (EMA) dała zielone światło dla stosowania szczepionki przeciw Covid-19 u dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ostateczną decyzję musi jeszcze podjąć Komisja Europejska, ale to kwestia formalna.

Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat

Europejska Agencja Leków (EMA) toruje drogę do szczepień dzieci szczepionką Covid-19 firmy Biontech i Pfizer. Właściwa komisja EMA zaleciła w czwartek rozszerzenie aprobaty na dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat.

Ostateczną decyzję musi jeszcze podjąć Komisja Europejska, ale to kwestia formalna. Jak dotąd szczepionka została zatwierdzona w Unii Europejskiej dopiero w wieku dwunastu lat. Szczepienie dla dzieci zawiera jedną trzecią dawki dla dorosłych i jest również szczepione dwukrotnie w ramię w odstępie trzech tygodni.

Do Polski pierwsze szczepionki dla najmłodszych mają trafić w grudniu. – Mamy cały system przygotowany – mówił podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Polsce do tej pory wykonano 1,6 mln szczepień dzieci.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.