Dawid po raz drugi pokona Główny Szlak Beskidzki, by pomóc lubelskiemu hospicjum. Chce to osiągnąć w mniej niż 16 dni

Dawid Oleszko po raz drugi przejdzie Główny Szlak Beskidzki dla lubelskiego hospicjum
Dawid Oleszko po raz drugi przejdzie Główny Szlak Beskidzki dla lubelskiego hospicjum | fot. nadesłane

Dawid Oleszko po raz drugi wyruszy samotnie Głównym Szlakiem Beskidzkim o dystansie ponad 500 kilometrów, aby pomóc lubelskiemu hospicjum. W planach 27-latka jest pokonanie trasy w mniej niż 16 dni i zebranie jak największej ilości pieniędzy.

Dawid Oleszko dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Główny Szlak Beskidzki jest to najdłuższy oznakowany szlak górski, który wiedzie od Wołosatego do Ustronia. W ubiegłym roku 27-letni Dawid Oleszko pokonał beskidzką trasę w 16 dni. W tym roku planuje poprawić ten wynik.

„W zeszłym roku udało mi się uzbierać ponad 5 400 zł dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Pokonałem łącznie 565 km, zrobiłem to w 16 dni. Przemaszerowałem przez trzy województwa (podkarpackie, małopolskie i śląskie) i byłem na granicy z Ukrainą, Słowacją i Czechami. Podczas trasy odwiedziłem cztery Parki Narodowe (Bieszczadzki, Magurski, Gorczański i Babiogórski)” – mówi Dawid Oleszko.

Dotychczasowe osiągnięcia Dawida to Korona Gór Polski 27/28 – najwyższe szczyty z każdego pasma górskiego w Polsce, zawody Potrójna Korona Śnieżnicka – 76 km i 3200 przewyższenia po górach w 19 godzin oraz Sudecka Żyleta 61 km i 3500 przewyższenia zimą.

W tym roku Dawid pozyskał sponsorów, którzy zapłacą za każdy pokonany kilometr wędrówki. Są to: producent suplementów i odżywek SFD, producent branży elektrycznej Elektromontaż Rzeszów oraz prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk. Pieniądze zasilą zbiórkę charytatywną, z której całkowita kwota zostanie przekazana na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Na profilu facebookowym Dawida rozpoczęła się również licytacja koszulki siatkarzy Jastrzębskiego Węgla wraz z autografami zawodników.

Dawid wyruszy w trasę już w środę, 31 maja. Każdego dnia Dawid będzie relacjonować przebieg trasy na swoim profilu Facebook www.facebook.com/dawid.oleszko.5 i Instagramie oleeeszek.

Link do zbiórki Dawida założonej przez Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, na którą każdy może dokonać wpłaty: https://zrzutka.pl/ama4gh.

Redakcja Spotted Lublin objęła patronatem medialnym wyprawę Dawida.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.