Darmowe obiady dla seniorów z dostawą do domu w Lublinie. Jak się zgłosić?

zupa jedzenie danie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Seniorzy z Lublina mogą liczyć na darmowe obiady z dostawą do domu. Miasto rozszerza Punkty Opieki Domowej dzięki czemu, kolejni seniorzy skorzystają z gorących posiłków.

Z tego rodzaju usługi lubelscy seniorzy mogli do tej pory korzystać w trzech Punktach Opieki Domowej, działających w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia, w dzielnicach Śródmieście, Kalina oraz LSM. W związku z tym, że cieszą się dużym zainteresowaniem, miasto rozszerzyło ofertę o kolejne dzielnice – dwa nowe Punkty powstały na Czubach i Czechowie.

Wsparcie w ramach nowo utworzonych punktów jest adresowane do samotnych mieszkańców powyżej 60. roku życia, mających trudności w samodzielnym, codziennym funkcjonowaniu, w szczególności w zakresie przygotowania posiłków. Obecnie obiady dowożone są do ponad 200 seniorów. Dzięki rozszerzeniu oferty z pomocy skorzysta kolejnych 100 osób.

„Naszym priorytetem jest pomoc seniorom w bezpiecznym, codziennym funkcjonowaniu. Dlatego stale modyfikujemy i uzupełniamy nasz system usług o rozwiązania odpowiadające najpilniejszym potrzebom tej grupy mieszkańców. Jedną z nich, zwłaszcza w dobie pandemii, jest zapewnienie gorących posiłków seniorom, którzy niekiedy z uwagi na stan zdrowia nie mają możliwości ich przygotowania” – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udzielenia pomocy oferowanej przez Punkty Opieki Domowej można uzyskać w Zespole Ośrodków Wsparcia, pod numerami telefonów: 81 466 55 60, 81 466 55 61, 81 466 55 62 oraz 81 466 55 63, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakie darmowe, trzeba płacić, i to co drugi dzień, również bez weekendów i dni świątecznych!!!

  2. Właśnie się dowiedziałem, że akcja to wielka lipa. Obiady są za odpłatnością 0.35% od dochodu {Uchwała Rady Miasta} brak diety, Zatwierdza MOPR na wniosek Z.O. Wsparcia po wywjadzie środowiskowym, niech sąsiedzi wiedzą. Czekam na telefon od Pani z ZOW czy jest dieta lekko strawna dla diabetyków. Szans nie mam na nic bo nabór jest dla Dzielnic Czechów Czuby.