Darmowa komunikacja miejska w Lublinie przez jeden dzień. Dla kogo?

trolejbus komunikacja miejska ztm mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W środę, 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. W związku z tym podróżowanie komunikacją miejską w Lublinie będzie bezpłatne. Za darmo pojedziemy autobusami i trolejbusami.

Dzień Bez Samochodu w Lublinie 2021

Jak co roku, 22 września 2021 r. w całej Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu. To kulminacyjny punkt Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu każdy właściciel samochodu może podróżować komunikacją miejską i wybranymi pociągami za darmo.

Nie inaczej będzie w Lublinie. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca kierowców, by tego dnia pozostawili swoje samochody na parkingu i przesiedli się do komunikacji miejskiej. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego auta. To upoważnia jego posiadacza do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej.

W Lublinie w ramach Dnia Bez Samochodu będziemy mogli również skorzystać z darmowego godzinnego przejazdu rowerami miejskimi. Szczegóły: Darmowa godzina jazdy Lubelskim Rowerem Miejskim w Dzień Bez Samochodu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.