Czy rozpoznajesz tego mężczyznę. Płacił kartą mieszkańca Puław w Gdyni. Łącznie wykonał transakcje na kwotę prawie 40 tys. zł

napis policja na radiowozie
Policja | fot. Dominik Wąsik

Zgodnie z informacjami śledczych, w połowie bieżącego roku na koncie mieszkańca powiatu puławskiego miały miejsce nieupoważnione transakcje bankowe opiewające na kwotę prawie 40 tys. zł. Transakcji w sklepach RTV, drogeriach etc. dokonywał ten mężczyzna.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny

Zespół ds. Przeciwdziałania Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Puławach prowadzi poszukiwania osoby związanej z nieuprawnionymi transakcjami bankowymi, skutkującymi utratą prawie 40 tysięcy złotych przez mieszkańca Puław.

Robi zakupy na czyjś koszt
Mężczyzna korzysta z karty mieszkańca Puław | fot. Policja

Przekazano, że nielegalne płatności, uszczuplające konto puławianina, miały miejsce w Gdyni, obejmując drogerię, sklep RTV-AGD i salon optyczny. Apelujemy się o pomoc w identyfikacji mężczyzny ze zdjęć, zachęcając do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod numerami telefonu (47) 812 32 64 lub (47) 812 32 90.

W trakcie zakupów, nieswoją kartą
Mężczyzna korzysta z karty mieszkańca Puław | fot. Policja

Jak działa mężczyzna i dlaczego ma dostęp do czyjegoś konta?

Za pośrednictwem karty kredytowej pokrzywdzonego, podpiętej pod aplikację zainstalowaną na swoim telefonie, sprawca dokonał szeregu płatności w sklepach na terenie Gdyni w województwie pomorskim. Zakupił między innymi ekskluzywne okulary, telefon komórkowy, kosmetyki oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. W sumie dokonał płatności za blisko 40 tysięcy złotych. Wizerunek mężczyzny nagrały kamery sklepowe.

Robi zakupy nieswoją kartą
Mężczyzna korzysta z karty mieszkańca Puław | fot. Policja

Widziałeś/łaś tego człowieka? Wiesz kto to jest? Skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod numerem telefonu (47) 812 32 64 (z funkcjonariuszką prowadzącą postępowanie) lub (47) 812 32 90 (z dyżurnym). Zapewniamy anonimowość.

Informację przekazał: Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Puławach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.