Czy kurierzy pracują 1 listopada? InPost, DPD, DHL, UPS, FedEx, GLS, Pocztex

Kurier załadowujący Paczkomat InPost przesyłkami i paczkami
Czy kurierzy InPost pracują 1 listopada? | fot. Dominik Wąsik

Wielu klientów oczekujących na swoją przesyłkę zastanawia się, czy kurierzy pracują 1 listopada 2023. Postanowiliśmy sprawdzić, czy firmy kurierskie jak m.in. InPost, DPD, DHL, UPS, FedEx, GLS, Pocztex pracują w Święto Zmarłych.

Czy kurierzy pracują 1 listopada?

W środę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, również nazywane Świętem Zmarłych. Ten dzień jest ustawowo wolny od pracy, lecz są takie zawody i branże, które pracują normalnie w tym dniu. Przykładem są służby medyczne, straż pożarna, policja oraz personel szpitalny.

Wolne od pracy 1 listopada nie dotyczy także osób zatrudnionych na umowy cywilno-prawne, a więc na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Na tej zasadzie zatrudnionych jest większość pracowników w restauracjach, barach czy innych lokalach gastronomicznych.

Zobacz także: Czy za 1 listopada 2023 należy się dzień wolny?

Jak ma to się natomiast do pracy kurierów. Czy kurierzy pracują 1 listopada? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć. Sprawdź, czy kurierzy pracują w święto Wszystkich Świętych 2023.

Czy InPost pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy InPost tego dnia nie pracują.

Czy DPD pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy DPD tego dnia nie pracują.

Czy DHL pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy DHL tego dnia nie pracują.

Czy UPS pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy UPS tego dnia nie pracują.

Czy FedEx pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy FedEx tego dnia nie pracują.

Czy GLS pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy GLS tego dnia nie pracują.

Czy Pocztex pracuje 1 listopada?

Paczki nadane we wtorek 31 października będą w doręczeniu w środę 3 listopada. Środa 1 listopada jest dniem świątecznym, ustawowo wolnym od pracy, w związku z czym kurierzy Pocztex tego dnia nie pracują.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.