Czy da się wziąć pożyczkę przez Internet bez konta bankowego? Śpieszymy z odpowiedzią!

Czy da się wziąć pożyczkę przez Internet bez konta bankowego? Śpieszymy z odpowiedzią!
Czy da się wziąć pożyczkę przez Internet bez konta bankowego? Śpieszymy z odpowiedzią | materiały prasowe

Odkąd pożyczki online wkroczyły na rynek kredytowy sporo się zmieniło. Dzisiaj wystarczy zaledwie kilka kliknięć, żeby pieniądze zasiliły nasze konto. Co jednak w przypadku, gdy nie posiadamy konta bankowego? Czy istnieje sposób, żeby wziąć pożyczkę bez tego kluczowego elementu? Przekonajmy się!

Istnieje skutecznych kilka sposobów

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że aż co dziesiąty Polak nie posiada konta bankowego. Powodów jest kilka, a wśród nich jeden najczęstszy, czyli preferencja korzystania wyłącznie z gotówki. Oczywiście, zdarza się także, że konto zajął komornik lub dana osoba dzieli konto ze swoim małżonkiem. Mowa więc o milionach Polaków, będących potencjalnymi klientami dla firm pozabankowych.

Pożyczkodawca potrzebuje naszego konta bankowego, ponieważ musi zweryfikować naszą tożsamość. Dzięki udostępnieniu takich danych może stwierdzić czy posiadamy konieczną do wzięcia pożyczki zdolność kredytową, a także po to, aby szybko przesłać nam pożyczone pieniądze. W tym momencie pojawia się kluczowe pytanie: w jaki sposób dostać pożyczkę bez konta w banku?

O tyle, o ile taka forma kredytu nie będzie możliwa do uzyskania w tradycyjnym banku, tak w przypadku instytucji pozabankowych możemy mówić o pewnych ustępstwach. Wśród rozwiązań jest na przykład pożyczka z dostawą do domu lub odbiór tejże pożyczki w placówce firmy.

Warto jednak pamiętać, aby przed wzięciem jakiejkolwiek pożyczki wykonać skrupulatny research. Musimy wpierw znaleźć ofertę, która spełni nasze oczekiwania, oszacować możliwości finansowe, a także dokładnie przeanalizować umowę. W podjęciu decyzji mogą pomóc dane rankingi produktów finansowych. Takie porównywarki to absolutna podstawa przy planowaniu kredytowych zobowiązań.

Jak działają pożyczki z odbiorem?

Mechanizm takich pożyczek jest banalnie prosty. Część instytucji pozabankowych oferuje pożyczkę z dostawą do domu. Co prawda, wiąże się to często z wyższymi kosztami, ale pozwala nam zaoszczędzić czas. Z drugiej strony, zawsze możemy odwiedzić placówkę stacjonarną firmy i to tam odebrać nasze pieniądze.

Na szczęście, wymagania, które należy spełnić, aby dostać taką pożyczkę są w zasadzie takie same, jak w przypadku innych ofert kredytowych. Podstawą jest więc ukończenie 18 roku życia, posiadanie aktywnego dowodu osobistego oraz numeru PESEL, stały adres zamieszkania na terenie Polski oraz numer telefonu. W niektórych przypadkach konieczna będzie także weryfikacja zdolności kredytowej. Tutaj należy zachować szczególną czujność – firmy pozabankowe mogą bowiem sięgnąć do rejestru Biura Informacji Kredytowej, a jeśli w przeszłości mieliśmy opóźnienia w spłatach innych pożyczek, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że figurujemy tam z tzw. negatywną historią kredytową. Fakt ten może wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.