Czy 31 października jest wolny od pracy? Czy trzeba iść do pracy? Wyjaśniamy

Czy 31 października jest wolne od pracy?
Czy 31 października jest wolne od pracy? | fot. Adobe Stock

Wiele osób zastanawia się, czy poniedziałek 31 października jest dniem wolnym od pracy. Czy 31.10 trzeba iść do pracy? Jest to dzień poprzedzający Wszystkich Świętych 2022. Postanowiliśmy to sprawdzić i rozwiać wszystkie wątpliwości.

31 października  dzień wolny od pracy czy trzeba iść

31 października – czy to dzień wolny od pracy, czy nie? Wiele osób zastanawia się, czy poniedziałek 31 października jest dniem wolnym od pracy. Weekendy to nie jedyna możliwość na odpoczynek od pracy. W kalendarzu uwzględnione są także dni, które określamy jako ustawowo wolne od pracy. Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju ustawą jest ich trzynaście.

Zobacz: Kalendarz dni wolnych 2022. Dni wolne i długie weekendy w 2022

Czy 31 października idzie się do pracy?

Wiele osób, jak co roku, zastanawia się, czy dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych, jest jednym z dni wolnych od pracy. Nie mamy dobrych wiadomości, bowiem 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Powiązany temat: Czy 31 października jest wolny od szkoły? Czy trzeba iść do szkoły? Wyjaśniamy

Tego dnia sklepy, urzędy i inne miejsca będą funkcjonowały w standardowych godzinach pracy. Osoby chcące mieć wolne 31 października muszą skorzystać z urlopu, żeby przedłużyć sobie długi weekend od 4 dni. Niektórzy pracodawcy mogą odgórnie zdecydować, że 31 pracownicy będą mieli wolne.

Zobacz, które dni w przyszłym roku będą wolne od pracy: Dni wolne 2023 – KALENDARZ. Kiedy wziąć urlop? Dni wolne od pracy, święta i długie weekendy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.