Czerpała korzyści z nierządu 26-latki z Lublina. „Pokrzywdzona jest osobą chorą, podatną na manipulacje”

54-latka czerpała korzyści z nierządu chorej 26-latki z Lublina
54-latka czerpała korzyści z nierządu chorej 26-latki z Lublina | fot. KWP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 54-latkę, która miała prowadzić w Warszawie agencję towarzyską, wykorzystując 26-letnią mieszkankę Lublina. Z ustaleń śledczych wynika, że proceder trwał od czerwca 2019 roku.

Czerpała korzyści z nierządu mieszkanki Lublina

Kryminalni z zespołu do walki z handlem ludźmi Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili mieszkanie, w którym prowadzona była agencja towarzyska przez 54-latkę. To właśnie tam wykorzystywana była 26-letnia mieszkanka Lublina. Z ustaleń śledczych wynika, że ten proceder trwał od czerwca 2019 roku.

„Pokrzywdzona jest osobą chorą neurologicznie, nie zna wartości pieniądza i jest podatna na zachowania manipulacyjne. 54-latka wykorzystując jej bezradności, umieściła ją w kontrolowanym przez siebie lokalu w celu uprawiania prostytucji i czerpała z tego tytułu korzyści majątkowe” – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli prawie 30 telefonów komórkowych, które służyły podejrzanej do kontaktów z kobietami świadczącymi usługi seksualne na terenie Warszawy.

Zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji

Została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. Sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Za przestępstwo handlu ludźmi grozi kara do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.