Czekają nas utrudnienia w ruchy. Zamkną ul. Kunickiego, przebudowa ul. Poligonowej

Od 1 czerwca na uczestników ruchu drogowego czekają duże utrudnienia w ruchu. Zaczynają się prace drogowe na ulicy Kunickiego, a od 2 czerwca czeka nas zmiana organizacji ruchu na ulicy Poligonowej.

Już od poniedziałku 1 czerwca zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kunickiego na odcinku od ul. Pocztowej oraz w części od ul. Wolskiej do ul. Nowy Świat. Zakaz ruchu w obu kierunkach nie będzie dotyczył pojazdów komunikacji miejskiej, taxi, rowerzystów, pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców których dojazd do posesji znajduje się bliżej niż 400m od skrzyżowania z ul. Nowy Świat.

Płynnością ruchu pod wiaduktem będzie sterować sygnalizacja świetlna, a przejazd będzie odbywać się wahadłowo. W pierwszym etapie ruch będzie odbywać się po stronie ul. Pocztowej, a sama ulica funkcjonować będzie jako jednokierunkowa z możliwością wjazdu od Ul. Kunickiego w kierunku placu Dworcowego.

W kolejnym etapie ruch zorganizowany zostanie po stronie ul. Garbarskiej, a wjazd od ul. Kunickiego w ul. Pocztową zostanie zamknięty.

Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do końca sierpnia, a związane są z przebudową nawierzchni ul. Kunickiego oraz wiaduktu kolejowego.

Kolejnym utrudnieniem jakie czeka kierowców od 2 czerwca jest zmiana organizacji ruchu ul. Poligonowej.

Prace związane z przebudową ul. Poligonowej wymuszają jej zamknięcie. Ruch w obu kierunkach przeniesiony zostanie na nowo wybudowaną jezdnię, a odbywać się będzie na odcinku od ul. Willowej do wiaduktu, a następnie objazdem pod wiaduktem i dalej ul. Poligonową. Prace mają na celu rozebranie nawierzchni ul. Poligonowej na odcinku od ul. Willowej do wiaduktu, a następnie wybudowanie nowej drogi, a także chodników dla pieszych. W czasie prac mieszkańcy domków będą mieli zorganizowany dojazd przez plac budowy, a mieszkańcy ul. Relaksowej przejazd w obu kierunkach.

Utrudnienia potrwają do końca Lipca.

 Fot. Archiwum.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.