Czarny protest w Lublinie. Kobiety protestują przeciwko zakazowi aborcji [ZDJĘCIA]

fot. Dominik Wąsik

Trwa ogólnopolski protest kobiet przeciwko projektowi zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. W Lublinie przeciwko zakazu aborcji protestuje kilkaset kobiet w tym i mężczyźni.

Na Placu Kaczyńskiego przed Centrum Kultury trwa Czarny Protest. Jest to protest przeciwko zakazowi aborcji. W manifestacji uczestniczy kilkaset kobiet. Towarzyszą im mężczyźni jak i dzieci.

Uczestnicy protestu trzymają transparenty z napisami, m.in.: „Chcemy kochać, nie umierać”, „Myślę. Czuję. Decyduję” „Moje ciało, moja sprawa”, „Martwa nie urodzę”.

– Wiek reprodukcyjny dawno mam już za sobą, ale jestem tu dla moich dwóch córek, bo nie wyobrażam sobie, żeby pozbawić je prawa do decydowania o swoim życiu osobistym – powiedziała nam jedna z uczestniczek demonstracji.

Protestujący o godzinie 17:00 poszli w czarnym przemarszu z Placu Kaczyńskiego na Plac Łokietka, gdzie o godzinie 18:00 przedstawiciele partii politycznych również dołączą się do demonstracji przed ratuszem.

Czarny Protest w Lublinie

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

 

czarny protest lublin

(fot. Dominik Wąsik)


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.