Czarny protest w Lublinie. Kobiety protestują przeciwko zakazowi aborcji [ZDJĘCIA]

fot. Dominik Wąsik

Trwa ogólnopolski protest kobiet przeciwko projektowi zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. W Lublinie przeciwko zakazu aborcji protestuje kilkaset kobiet w tym i mężczyźni.

Na Placu Kaczyńskiego przed Centrum Kultury trwa Czarny Protest. Jest to protest przeciwko zakazowi aborcji. W manifestacji uczestniczy kilkaset kobiet. Towarzyszą im mężczyźni jak i dzieci.

Uczestnicy protestu trzymają transparenty z napisami, m.in.: „Chcemy kochać, nie umierać”, „Myślę. Czuję. Decyduję” „Moje ciało, moja sprawa”, „Martwa nie urodzę”.

– Wiek reprodukcyjny dawno mam już za sobą, ale jestem tu dla moich dwóch córek, bo nie wyobrażam sobie, żeby pozbawić je prawa do decydowania o swoim życiu osobistym – powiedziała nam jedna z uczestniczek demonstracji.

Protestujący o godzinie 17:00 poszli w czarnym przemarszu z Placu Kaczyńskiego na Plac Łokietka, gdzie o godzinie 18:00 przedstawiciele partii politycznych również dołączą się do demonstracji przed ratuszem.

Czarny Protest w Lublinie

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

czarny protest lublin

 

czarny protest lublin

(fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.