Czarna środa w Lublinie. Kobiety wyszły na ulice [ZDJĘCIA]

Kobiety wyszły na ulice Lublina | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

W środę w całym kraju odbyły się protesty, które są odpowiedzią na odrzucenie przez Sejm projektu dopuszczającego w Polsce aborcję. W Lublinie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości pikietowało ponad sto osób.

Protesty odbyły się pod hasłem „Deja Vu!”. Były odpowiedzią na wydarzenia z Sejmu z 10 stycznia. Wówczas niższa izba parlamentu odrzuciła obywatelski projekt ustawy „Ratujmy Kobiety” – głos „za” oddało 202 posłów, „przeciw” było 194 posłów, a siedem wstrzymało się od głosu.

Czarny Protest nie ominął również Lublina. Kobiety rozpoczęły manifestację o godzinie 17.00 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej.

Zdjęcia

 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I mają rację. Ich brzuchy to ich sprawa!!!. Katabasy powinni się odstosunkować!!!

  2. Debile- te „babsztyle” jak ich nazywacie też mają córki i wnuczki – wy też tam powinniście być, macie siostry, matki, żony- chyba że krowie spod ogona wypadliście…szkoda gadać

  3. Nie wiem po co te babsztyle protestują, przecież one są tak brzydkie, że nikt ich nawet kijem nie chciałby dotknąć, więc aborcja ich nie dotyczy.