Czarna środa w Lublinie. Kobiety wyszły na ulice [ZDJĘCIA]

GERHAND 14
Kobiety wyszły na ulice Lublina | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

W środę w całym kraju odbyły się protesty, które są odpowiedzią na odrzucenie przez Sejm projektu dopuszczającego w Polsce aborcję. W Lublinie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości pikietowało ponad sto osób.

Protesty odbyły się pod hasłem „Deja Vu!”. Były odpowiedzią na wydarzenia z Sejmu z 10 stycznia. Wówczas niższa izba parlamentu odrzuciła obywatelski projekt ustawy „Ratujmy Kobiety” – głos „za” oddało 202 posłów, „przeciw” było 194 posłów, a siedem wstrzymało się od głosu.

Czarny Protest nie ominął również Lublina. Kobiety rozpoczęły manifestację o godzinie 17.00 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej.

Zdjęcia

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie wiem po co te babsztyle protestują, przecież one są tak brzydkie, że nikt ich nawet kijem nie chciałby dotknąć, więc aborcja ich nie dotyczy.

  2. Debile- te „babsztyle” jak ich nazywacie też mają córki i wnuczki – wy też tam powinniście być, macie siostry, matki, żony- chyba że krowie spod ogona wypadliście…szkoda gadać

  3. I mają rację. Ich brzuchy to ich sprawa!!!. Katabasy powinni się odstosunkować!!!