Czar lat 2000 – warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych

Warsztaty w Galerii Labirynt
Warsztaty w Galerii Labirynt | Fot. Olga Sawczuk

Uruchomienie Gadu-Gadu, pierwszy numer miesięcznika „Trzynastka”, premiera serialu „M jak miłość”, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej – jak te i inne wydarzenia z lat 00. wpłynęły na współczesny obraz Polski? Z czym kojarzą nam się pierwsze lata nowego milenium? Jak pamiętamy tamten czas globalnie i lokalnie? Do tych chwil będzie można wrócić podczas twórczych warsztatów, na które zaprasza Galeria Labirynt.

Sentymentalna podróż

– Na warsztatach porozmawiamy o tym, co było wtedy dla nas ważne i ciekawe. Wytropimy ślady tego czasu na wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Odbędziemy sentymentalną podróż, w ramach której powstaną prace artystyczne będące indywidualnym obrazem Polski z lat 00. – zapowiada Agata Sztorc-Gromaszek, kuratorka wystawy.

Uczestnicy i uczestniczki są proszeni o przyniesienie wybranego przedmiotu (przedmiotów) przywołującego wspomnienia z lat 2000, który będzie inspiracją do stworzenia pracy podczas warsztatów. Pozostałe potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”.

Zobacz także:

O wystawie

Wystawa prac Pauliny Mazurek „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie” prezentuje osobistą drogę autorki poprzez retrospekcję procesu jej wychowywania w wierze katolickiej. Artystka korzysta z chrześcijańskich motywów ikonograficznych, miksując je z osobistymi archiwalnymi materiałami wizualnymi, dzięki czemu zyskują one nowy charakter.

Materiały użyte do wykonania prac i aranżacji wystawy są pełne symboliki, nawiązują nie tylko do wyposażenia świątyń, ale też do sakrobiznesu. Kampowo pojawia się tu choćby bursztyn, baranek czy maryjny niebieski płaszcz. Zestawienie tych elementów nadaje im nowy wydźwięk, a przyjęty sposób obrazowania pozwala spojrzeć na poruszany temat z dystansu, ujmując szerszy kontekst zjawisk.

Paulina Mazurek „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”
Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek
Wystawa czynna do 1.10.2023 (wt.–niedz., 12.00–19.00)

Kiedy: 26.08.2023 (sobota), godz. 17.00–19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Bilet: 10 zł/osoba
Zapisy onlinelink do formularza
Prowadzenie: Agata Sztorc-Gromaszek

W jakich warsztatach chciałbyś uczestniczyć w przyszłości?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.