Z kraju: Cysterna z czekoladą przewróciła się na drogę. Utrudnienia na A2

s4nktkqTURBXy9iMTI4MTBmMjc4Y2M2ZWUxNDEzNzlhMGEzNGVmYWMyOS5qcGVnk5UDACPNA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Cysterna z płynną czekoladą przewróciła się na autostradzie A2 z Poznania do Warszawy. Czekolada wylała się na jezdnię. Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2, między Wrześnią a Słupcą (województwo wielkopolskie). Kierowca jadący cysterną z płynną czekoladą w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na bariery energochłonne rozdzielające pasy ruchu.

Ciężarówka na skutek uderzenia przewróciła się na bok i doszło do rozszczelnienia cysterny, która transportowała 12 ton płynnej czekolady. Czekolada wypłynęła na jezdnię i utworzyła 5-cio centymetrową warstwę czekolady.

Strażacy muszę pozbyć się zastygniętej czekolady z jezdni. Następnie do akcji będzie musiał przystąpić dźwig, który uniesie przewróconą na bok ciężarówkę.

Kierowca ciężarówki z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Czekolada na autostradzie A2 w Słupcy | fot. twojaslupca.pl
Czekolada na autostradzie A2 w Słupcy | fot. twojaslupca.pl
Czekolada na autostradzie A2 w Słupcy | fot. twojaslupca.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wypadek cysterny Stando na A2

    W związku z wieloma telefonami i zapytaniami w sprawie wypadku cysterny Stando na trasie A2 w okolicach Graboszewa, o którym głośno w mediach – bardzo dziękujemy za troskę i słowa otuchy.
    Sytuacja jest bardzo trudna odpowiednie służby pracują nad jej rozwiązaniem. Najważniejsze, że nie ucierpiały osoby postronne i nikt w tym wypadku nie zginął.
    Bardzo przepraszamy za wszelkie utrudnienia jakie powstały w wyniku tego przykrego wypadku, szczególnie przepraszamy osoby postronne, które cierpią stojąc w korkach. Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość.