Cyklon Dawid nadciąga nad woj. lubelskie. W środę możliwe burze z gradem i ulewny deszcz

burza
Burza | fot. Adobe Stock

W środę (24.05) cyklon Dawid dotrze na południowy wschód i swym zasięgiem obejmie województwo lubelskie. Przyniesie burze z gradem i ulewnym deszczem. Głównym ryzykiem będą ulewne opady deszczu mogące powodować lokalne zalania i podtopienia. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe.

Lublin pogoda na jutro – środa 24.05

Do Polski znad Niemiec zbliża się cyklon Dawid. Jego centrum w ciągu najbliższej doby przemieści się na południowy wschód, w tym województwo lubelskie. Prognozowane natężenie opadów miejscami do 25 mm, jednak burze będą się wolno przemieszczać i kumulacja opadów miejscami może osiągać 35-40 mm. Porywy wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.

Prognoza burzowa IMGW na środę, 24.05
Prognoza burzowa IMGW na środę, 24.05 | fot. IMGW

Głównym ryzykiem są ulewne opady deszczu mogące powodować lokalne zalania i podtopienia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierza wydać dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie ma obowiązywać w środę, 24 maja w południowo-zachodnim obszarze województwa.

Temperatura maksymalna w środę (24.05) do 20 stopni Celsjusza.

Szczegóły wkrótce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.