Cukierki z Lublina poleciały do Dubaju

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pierwsza partia słodyczy Fabryki Cukierków „Pszczółka” poleciała do Dubaju. Cukierki będzie można kupić w największych sieciach supermarketów, a także na stacjach benzynowych.

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku Fabryka Cukierków „Pszczółka” podpisała umowę na dostawę dużej partii słodyczy z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Umowa przewiduje dostawę całego asortymentu lubelskiej fabryki, w tym także czekoladowych nowości. Realizacja kontraktu to szansa na potrojenie eksportu i podwojenie całości obrotów spółki.

„Potencjał sprzedaży słodyczy na Bliskim Wschodzie jest nieograniczony. Fabryka Cukierków Pszczółka została zauważona i wyróżniona przez Dubai FDI, agendę rządową przy Ministerstwie Rozwoju Dubaju. Dubai FDI będzie wspierał nasze wszystkie działania w regionie” – mówi Robert Rudnicki, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka”.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” podbija Zjednoczone Emiraty Arabskie | fot. Fabryka Cukierków Pszczółka

Jeszcze w lutym do Polski przylecą przedstawiciele agendy rządowej przy Ministerstwie Gospodarki Dubaju – Dubai FDI. Spotkania koncentrować się będą na wypracowaniu strategii powstania nowej marki eksportowej oraz wymianie know – how.

„Bliski Wschód traktujemy jako szansę i wiążemy z nim duże nadzieje. Potencjał współpracy jest ogromny i wykracza znacznie poza same relacje biznesowe. Nasi kontrahenci chwalą jakość naszych produktów i chcą z nami odkrywać polskie smaki” – dodaje Robert Rudnicki.

Cukierki „Pszczółki” trafią do największej sieci supermarketów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – LuLu oraz stacji benzynowych Enoc.

„Pszczółka” sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów na całym świecie. Głównymi odbiorcami są Słowacja, Azerbejdżan, Litwa, Węgry oraz Niemcy. Spółka wysyła swoje produkty również do USA, Szwecji, Rumunii, Mongolii, Cypru, Czech, Jordanii czy Rosji. Poza Bliskim Wschodem, obecnie trwają zaawansowane rozmowy na temat nowych rynków zbytu m.in. w Kazachstanie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.