Cukier z Ukrainy nie trafi na polski rynek

lyzka cukru

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie poinformowała, że na polski rynek nie zostaną dopuszczone cztery partie cukru z Ukrainy. Cukier posiadał niezgodne z prawem oznakowanie. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Cukier z Ukrainy nie trafi na polski rynek

„IJHARS w Lublinie wydała cztery decyzje o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 240 ton kg cukru (4x 60 000 kg) importowanego z Ukrainy z powodu niezgodnego z prawem oznakowania. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności” – czytamy w komunikacie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

To pierwsze w ostatnim czasie decyzje IJHARS w Lublinie o niedopuszczeniu cukru z Ukrainy na polski rynek. Lubelski urząd w ostatnich dniach wydał decyzje o zakazie wprowadzania do obrotu na teren Polski partii malin, cebuli, czy koncentratu pomidorowego z Ukrainy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.