Coraz bliżej ukończenia kładki na Sowińskiego

dav

Kładka nad ulicą Sowińskiego jest już prawie gotowa. Prace idą zgodnie z planem. Studenci będą mogli z niej skorzystać już od października.

Przebudowa i remont kładek dla pieszych biegnących od budynku Rektoratu UMCS do ACK „Chatka Żaka” cały czas trwają. Roboty są przeprowadzane zgodnie z planem.

– Chcemy, aby prace w części kładki biegnącej nad ul. Sowińskiego zakończyły się do 30 września i aby ta część kładki, wraz z początkiem roku akademickiego, została udostępniona pieszym – informuje Aneta Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS.

W pozostałych częściach kładki m.in. przy budynku Rektoratu, prace będą się odbywały jeszcze w październiku, lecz to nie przeszkodzi w poruszaniu się pieszych.

Obecnie układane są płyty kanałowe na kładce stalowej, kończymy również czyszczenie i wykonywanie zabezpieczeń antykorozyjnych.

Jeszcze we wrześniu zostanie zamknięty jeden pas ruchu na ul. Sowińskiego. Od 1-15.09. – pas skrajny od strony ACK Chatka Żaka, od 16-30.09. – skrajny pas od strony Rektoratu.

– Obecnie wszystkie pasy są dostępne, ale w każdej chwili może to się jednak zmienić – zależy to od rodzaju prowadzonych robót – dodaje Adamska.

Kładka biegnąca nad ul. Sowińskiego została wyłączona z użytkowania w 2014 roku ze względu na zły stan techniczny. Koszt remontu to kwota rzędu ok. 2 mln zł. 1 mln zł zostanie pokryty przez UM Lublin, pozostała część zostanie sfinansowana ze środków uczelni.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.