Coraz bliżej powstania obwodnicy Kraśnika. Prace mogą ruszyć we wrześniu

Budowa węzła S19 Kraśnik Północ | fot. GDDKiA Lublin

Zaprezentowano projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel-Kraśnik, która ma być także północną obwodnicą Kraśnika. Prace mogą ruszyć już we wrześniu.

W poniedziałek odbył się briefing prasowy dotyczący rozbudowy drogi wojewódzkiej numer 8️33 Chodel – Kraśnik. Aktualnie trwają procedury wyłonienia wykonawcy na roboty budowlane i inżynieria projektu.

Celem inwestycji jest rozbudowa i przełożenie drogi wojewódzkiej nr 833 w Kraśniku między projektowanymi skrzyżowaniami z ul. Graniczną i DK19 (ul. Lubelska) wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi w miejscowościach Urzędów, Kraśnik i Lasy.

„W okolicach tej drogi 833 jest zorganizowana strefa ekonomiczna a w przyszłości chcemy tą strefę wspólnie z miastem poszerzyć 10-krotnie, przynajmniej 250 hektarów. Oprócz tego obecna 833 jest już bardzo zakorkowana w godzinach szczytu co pozwoli na odciążenie ruchu drogowego” – powiedział Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 833 (obwodnicy Kraśnika) ma zakończyć się w 2021 roku.

Projekt drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel- Kraśnik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.